Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Chrudim Street Meeting

Chrudim Street Meeting

Email Tisk

Tuto středu 25. září 2013 odpoledne se v Chrudimi v Parku Republiky za divadlem uskuteční 6. díl festivalu pouličních aktivit mladých s názvem Chrudim Street Meeting.

Vstup je volný.
V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do prostor Klubu Agora.

 Chrudim Street Meeting

Chrudim Street Meeting No. 6: Festivalem oslavíme pět let spolupráce s mladými

Street Meeting, který představuje pouliční aktivity mladých. Festival je jednou z mnoha aktivit programu

Streetwork z neziskové organizace Šance pro Tebe, který již pět let podporuje místní mládež.

Co je program Streetwork?

Program Streetwork je projekt občanského sdružení Šance pro Tebe, který vznikl v září roku 2008 a navazuje na dlouholetou tradici terénní sociální práce s mládeží v Chrudimi. Kontaktní pracovníci pro mládež, tzv. streetworkeři, chodí za mladými lidmi tam, kde tráví volný čas – tedy do parků, na hřiště, sídliště apod. Streetworkeři zjišťují jejich potřeby a nabízí jim podporu v jejich aktivitách, zájmech a především v obtížných životních situacích.

V Chrudimi také funguje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM) s názvem Klub Agora. Klub Agora poskytuje bezpečné zázemí pro trávení volného času, ale hlavně je místem, kde mohou děti a dospívající mladí z Chrudimi nalézt porozumění či pomoc v obtížné situaci. NZDM Klub Agora se řídí pravidly nízkoprahovosti.

Chrudim Street Meeting No. 6

Pracovníci programu Streetwork a Klubu Agora tuto středu pořádají již šesté pokračování festivalu Chrudim Street Meeting. „Meeting chce mladým lidem umožnit prezentovat se svými dovednostmi před publikem a také zhlédnout a vyzkoušet si dnes oblíbené aktivity mladých lidí. Přitom vytváří příležitost seznámit širší veřejnost s tím, čím se dnes mladí na ulici a v parcích baví," představil festival Martin Mikeš, jeden z organizátorů Chrudim Street Meetingu. Při festivalu však jde především o to, aby mladí lidé mohli společně strávit jedno všední odpoledne, a to jinak než obvykle.

Akce, kterou dlouhodobě finančně podporuje město Chrudim, začíná v 15 hodin. „Park za divadlem rozezní hiphopovou hudbou Dj Zahy. A během celého odpoledne se u mikrofonu vystřídá řada místních i přespolních rapperů jako Mecron, Mudosapiens, Dark, Marth či originální performer Inau. Diváci se mimo to mohou těšit na mnoho exhibicí. Čeká na ně komponované vystoupení v breakdancu, tzv. bboying, pod vedením nadějného tanečníka Marka Žinčáka. Ukázku brazilské capoeiry nabídne Matouš Nermuť. Nebude chybět ani beatbox či freestyle rap. Zástupci České asociace Krav Maga – Kapap představí publiku izraelskou sebeobrannou techniku, a jako narozeninový bonus jsme pozvali footbagisty Tomáše Tučka a Martina Sládka. Ti přihlížejícím předvedou své umění s hakysakem. A lidé se mají opravdu na co těšit. Pánové jsou totiž několikanásobní mistři světa a Evropy ve freestylu dvojic," láká návštěvníky Jaroslav Marek, další z pořadatelů akce a pracovník programu Streetwork.

Vstup na festival je volný pro všechny. V případě nepříznivého počasí bude akce operativně přemístěna do blízkého Klubu Agora ve Štěpánkově ulici.

Šance pro Tebe, o. s., www.sance.chrudim.cz anebo https://www.facebook.com/sanceprotebe

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:36 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner