Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Chrudimsko - Hlinecko míří do třetice do jihočeské metropole

Chrudimsko - Hlinecko míří do třetice do jihočeské metropole

Email Tisk

ExpoziceJihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Domem kultury Metropol organizuje ve dnech 8. - 10. října 2009 2. ročník veletrhu turistických zážitků, možností a vizí JIHOČESKÝ KOMPAS. Veletrhu se zúčastní  i Turistická oblast Chrudimsko - Hlinecko.


"Do jižních Čech letos jedeme s prezentací naší destinace již potřetí. Poprvé jsme byli v dubnu na Mobilsalonu, podruhé na přelomu srpna a září na Zemi živitelce," přibližuje aktivity na podporu cestovního ruchu chrudimský místostarosta Roman Málek. Ten také dodává, že z jižních Čech k nám doposud jezdilo málo turistů. "Podle průzkumů, které máme k dispozici, je návštěvnost z jihu Čech minimální. Proto jsme se rozhodli pro systematickou prezentaci a účast na veletrzích patří do komunikačního mixu."

Na letošní ročník veletrhu se přihlásilo na pětapadesát vystavovatelů z jižních Čech a sousedních příhraničních regionů. Letos přibyli vystavovatelé i z dalších regionů České republiky.

"Dům kultury Metropol se na tři dny stane místem setkání jak odborné, tak i laické veřejnosti. Například zástupci cestovních kanceláří zde naleznou nejrůznější atraktivity, programy či služby, kterými budou moci obohatit své katalogové nabídky, široká veřejnost tu pak najde nepřeberné množství tipů, kde strávit letošní zimní nebo třeba příští letní dovolenou," uvedl ředitel Metropolu Petr Holba.

Nedílnou součástí akce je i celodenní odborná konference, která se uskuteční v pátek 9. října.

Veletrh je součástí projektu s názvem Podpora zahraničního příjezdového cestovního ruchu jižní Čechy - Horní Rakousko - Waldviertel, který je spolufinancován Evropskou unií z Programu Evropská územní spolupráce Cíl 3 Rakousko - Česká republika a Jihočeským krajem. Partnery projektu jsou pak společnosti Oberösterreich Tourismus a Destination Waldviertel.


Účast na výstavě je součástí projektu "Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko" je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. - Severovýchod.

 

Aktualizováno ( středa, 07 říjen 2009 11:04 )  

Banner

Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner