Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Chrudimský Biojarmark už zítra

Chrudimský Biojarmark už zítra

Email Tisk

Chrudimský Biojarmark už zítraChrudim – Letos již po třinácté se sejdou všichni mlsouni, labužníci a milovníci biopotravin a produktů Fair Trade 10. září 2013 na Resselově náměstí v Chrudimi. Přijďte si zamlsat i Vy!

 

V letošním ročníku se představí nejen řada certifikovaných biopotravin, ale i další zajímavé regionální potraviny, v prvé řadě ty, které byly oceněny v soutěžích Regionální potravina a Mls Pardubického kraje," láká veřejnost Alena Vařejková z chrudimské pobočky Ekocentra PALETA, které biojarmark každoročně pořádá. „Najdete tu na jednom místě pestrou nabídku kvalitní a chutné místní zeleniny, ovoce, pečiva, sýrů, uzenin a koření. Nebude chybět ani čaj, káva, kakao a čokoláda z férového obchodu Fair Trade," vypočítává Alena Vařejková laskominy, které si budou moci návštěvníci z chrudimského biojarmarku nejen ochutnat, ale také zakoupit.

Návštěvníkům biojarmarku nákup a korzování mezi stánky zpříjemníme bohatým doprovodným programem. Dopoledne jsme již tradičně věnovali dětem. Od desíti hodin vystoupí divadlo Damúza s pohádkou o Dorotce a poté naváží bubeníci ze Základní a Praktické školy Svítání Pardubice. Pohádka si našla své místo i v odpolední části programu mezi historickými tanci v podání skupiny Trubadance a historickými i současnými písněmi skupiny Trubaka," prozrazuje doprovodný program Vařejková. „Na své si přijde i veřejnost, která se zajímá o odbornější informace k tématu biopotravin. Umělecká vystoupení doplní moderované vstupy s prodejci a odborníky, tematické soutěže a praktické dílny. Zájemcům ukážeme, jak se dříve mlátilo a mlelo obilí, pekly placky, budou si moci vyzkoušet i techniku dojení na trenažéru, předení, tkaní a mnoho dalšího," doplňuje k programu organizátorka. Bližší popis doprovodného programu najdou zájemci na plakátech a na webových stránkách Ekocentra PALETA www.paleta.cz.

Na Resselově náměstí v Chrudimi bude 13. ročník biojarmarku zahájen od půl desáté a program končí v pět hodin odpoledne. Biojarmark pořádá Ekocentrum PALETA, pobočka Chrudim za podpory projektu Zdravé město a ve spolupráci se Střední zemědělskou školou Chrudim a společností Agrovenkov o.p.s. v rámci kampaně Září – měsíc biopotravin.

Chrudimský Biojarmark už zítra

Kontakt: chrudim@paleta.cz - www.paleta.cz

Aktualizováno ( pondělí, 09 září 2013 10:41 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner