Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní CIAF se vrací do Hradce Králové

CIAF se vrací do Hradce Králové

Email Tisk

CIAFPrestižní letecká přehlídka CIAF se vrací do Hradce Králové. Po šesti letech "hostování" v Brně se největší akce svého druhu u nás opět představí v krajské metropoli. Fanoušci letectví se na ni mohou těšit 5. a 6. září 2009. Bude se jednat o 16. ročník této akce.

"Je to tak. Rozhodli jsme se definitivně pro Hradec Králové," potvrdil Hradeckému deníku rozhodnutí přesunout CIAF do Hradce Aleš Cabicar z pořádající firmy Czech Airshow Agency. Návrat CIAF do města vítá i hradecká radnice. Pořadatelům už přislíbila dotaci. "Zastupitelé schválili příspěvek ve výši dvou a půl milionu korun. Ale pod podmínkou, že CIAF v Hradci zůstane nejméně pět let. A na dalších pět let budeme mít opci," upřesnil Deníku primátor Otakar Divíšek. 


Letecká přehlídka opustila hradecké letiště před šesti lety kvůli odchodu armády a problémům se zajištěním letového provozu. Dočasný azyl poskytlo Brno. Odsud se ale pořadatelé rozhodli vrátit zpět do Hradce Králové kvůli rostoucímu civilnímu leteckému provozu v Brně-Tuřanech. Zásadní vliv mělo i rozhodnutí Jihomoravského kraje, který pro letošní ročník neuvolnil žádnou dotaci.


O jednáních pořadatelů CIAF s hradeckou radnicí jsme informovali 14. května 2009. Už tehdy byla podmínka města jasná. "Chceme podepsat spolupráci alespoň na deset let," sdělil tehdy k projektu primátor Otakar Divíšek. Podle Aleše Cabicara je hradecké letiště pro podobné přehlídky nejvhodnější v republice, proto je pořádající agentura dlouhodobé spolupráci nakloněna. Oblibu si CIAF získal i u diváků, každoročně ho navštíví desetitisíce lidí.

 

Více na www.airshow.cz.

Aktualizováno ( úterý, 07 červenec 2009 17:56 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner