Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Cocotte Minute po dvouleté hybernaci zakládají vatry a odtajňují originální projekt

Cocotte Minute po dvouleté hybernaci zakládají vatry a odtajňují originální projekt

Email Tisk

Cocotte Minute, foto: Jan NožičkaRituální drtiči sedmi strun a drastických beatů Cocotte Minute v čele s pouličním kazatelem Zellerem zakládají vatry a po dvouleté hybernaci připravují fenomenální návrat. Na utajeném míste pod širým nebem nahrají v srpnu letošního roku naživo a pouze za účasti vyvolených fanoušků originání video-desku.

Po více než deseti úspěšných letech se v srpnu 2013 Cocotte Minute uprostřed roku roku nečekaně odmlčeli a rok o sobě nedali žádnou zprávu. Léta na cestách a boj o „místo na slunci“ si vybraly svou daň v podobě únavy a ztráty motivace jejich leadra.

Musel jsem najít smysl, proč pokračovat. Původní potřeba vyřvat do světa svojí nasranost na dětství mezi alkoholikama plný domácího násilí a s tím spojenýho společenskýho stigmatu, byla už naštěstí za mnou. Stejně tak i doba smiřování sama se sebou, experimentů se substancema, základní existenční starosti. To všechno ale byl původní důvod, proč jsem se věnoval muzice,“ vysvětluje Zeller.

Po dvouleté pauze se zdá, že Cocotte Minute odstávku reaktoru naprosto využili a k obrovské radosti svých početných přiznivců a s novou energii prichází s unikátním projektem „!Rituál, kmen a srdce a kmen!“.

Došlo mi, že je to zároveň i závazek. Naše muzika a moje texty provedly spousty lidí podobným osudem a přicházejí další a další. Chci i jim dál nabízet možnost, jak se neposrat z mizernýho světa odkud přišli a jak najít cestu, když se zdá, že všude je jen tma... A navíc po těch dvou letech jsem zjistil, že jsem vlastně nasranější než dřív. Nejsem schopnej zajistit slušnou budoucnost svejm dětem, přestože se snažím celej život makat a bejt fér. Nechali jsme vládnout deprivanty a lůzu a je potřeba to správně pojmenovat!,“ přibližuje Zeller téma jejich přelomového video-alba.

Dva roky tento projekt, který v Čechách nemá obdoby, připravovali a na jeho záznam mají jen jednu hodinu a jediný pokus! Atmosféru nahrávání umocní speciální light design, videoinstalace a fireshow. Záznam této magické hodiny vyjde následně na limitované sérii DVD a CD, která bude k dispozici pouze jako součást odměny za podporu tohoto jedinečného projektu prostřednictvím serveru HITHIT. Crowdfundingovou akci na tomto portále skupina odstartovala včera a všichni, kteří chtějí kapelu podpořit, tak můžou učinit do poloviny dubna. Podívejte se na video, které svérázným způsobem jim vlastním, u této příležitosti Cocotte Minute natočili, zde:

 

COCOTTE MINUTE VZÝVAJÍ SVŮJ KMEN!


Víme, že máme skvělý, oddaný a chytrý fans. Víme to, protože vás stalé přibývá na našem facebooku, ačkoliv už skoro dva roky spíme. Víme to, protože nám to vždycky záviděly ostatní kapely. Víme to proto, že nás podporujete opravdu a ne jenom zasranejma likama! (ne abyste je přestali dávat, holoto! ). Chodíte na naše koncerty, koupili jste si už tisíce desek! (a stáhli asi dva miliony:-)!). Koupili jste si dva náklaďáky triček a mikin! Kurva díky za to, že jste tak štědrý! Vzpomeňte si na ty chvíle, kdy vám naše tracky pomáhaly s vaším smutkem, jak vás provázely ve vašich těžkejch chvílích. Jsme hrdí, že jsme vám mohli pomoct a teď pomožte vy nám Nikdy jsme vás nepotřebovali víc než dnes! Podpořte náš projekt „!Rituál, kmen a srdce a kmen!“ a buďte toho součástí!,“ vzkazuje kapela svým fandům.

Více o Cocotte Minute na HitHitu zde:

https://www.hithit.com/cs/project/1092/ritual-kmen-a-srdce-a-kmen-comeback-cocotte-minute

Další odkazy: www.cocotteminute.org a www.facebook.com/pages/Cocotte-Minute/120253963728?fref=ts 

Aktualizováno ( pondělí, 02 březen 2015 20:48 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner