Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Recepty a vaření Čokoládový Festival v Pardubicích

Čokoládový Festival v Pardubicích

Email Tisk

Čokoládový Festival v PardubicíchPo úspěchu ročníku 2015, který vidělo více než 8.000 návštěvníků, mají milovníci čokolády v Pardubic nový termín. Od pátku 14. října  do neděle 16. října 2016 se v Ideonu uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

PÁ 14/10: 14:00 – 18:00
SO 15/10: 10:00 - 18:00
NE 16/10: 10:00 – 16:00

Čokoládový Festival 2016 v Pardubice pořádaný agenturou ChrisFromParis je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

První čokoládový veletrh svého druhu se představí na prostranství o rozloze 1.000m2 a návštěvníkům nabídne čtyři hlavní sekce:

  • Velkou výstavu obalů čokolád z celého světa
  • Brazilské Show
  • Kulinářskou přehlídku, na které olomoučtí šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty
  • Prodejní stánky partnerských organizací
  • Dětský koutek

Vstupné činí 50 Kč (30 Kč pro senioři / 30 Kč pro studenty). Děti a mládež do 6 let mají na akci vstup zdarma. Zájemci mohou rovněž soutěžit o volný vstup na Pardubice Čokoládový Festival 2016 na www.cokoladovy-festival.cz.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Davida Cirkva, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: vysušená panenka s čokoládovým přelivem nebo veganská čokoláda s hoblinkami a pistáciemi. Chybět nebude ani šéfkuchař Jan Peter, který připravil ukázku méně obvyklých jídel jako kuřecí špalíčky s pálivou čokoládovou omáčkou. Sirupárna Olomouc bude vařit kuřecí prsa na čokoládovém likéru nebo omáčku mole poblano z čokolády. Uvidíte šéfkuchaře Michala Hruzika , který bude prezentovat různé recepty jako je dýňová polévka s čokoládovou omáčkou nebo kuřecí prsa s čokoládovým pyré. Jakub Srovnal připraví ukázku rozličných dezertů.

I tento rok budou na Čokoládovém festivalu různé workshopy, jak pro děti, tak i pro dospělé (výroba čokoládových makronek, pralinek,…).

Ve výstavním sále bude ke zhlédnutí bezmála 600 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil p. Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty a filmové dokumenty.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u stánků společností ChocoMe, ČokoKebab, Kamila chocolates, Kamelie – Vino z Francie, Gold Pralines, Mr Vonka, Chocolaterie Haviřov, Choco-Café, Marmeládová zahrada, Siruparna, Chocotherapia, …

Dále bude k vidění velký svatební dort vytvořený celý z bonbonů.

Návštěvníci si budou moci zakoupit čokoládové pivo, ochutnat vafle, fondán, čokoládové víno, čoko-kebab a další.

Druhý čokoládový festival však nabídne i mnoho dalších doprovodných akcí plných překvapení. Bude to zkrátka jedinečné setkání všech milovníků čokolády, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Čokoládový Festival v Pardubicích

Více na www.cokoladovy-festival.cz.

Aktualizováno ( úterý, 11 říjen 2016 17:06 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner