Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprodej

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprodej

Email Tisk

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprodeFestival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahajuje na přelomu listopadu a prosince předprodej vstupenek na svůj XIV. ročník. Klasická hudba, opera, balet ale i spřízněné žánry a nové hudební projekty budou do města lákat návštěvníky v období od 12. března do 7. května 2017

Zahajovací koncert bude opět jedním z vrcholů. Na programu je symfonie Novosvětská od A. Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Městské muzeum nabídne Moravskou lidovou poesii v písních v neobvyklé instrumentaci. O cenu Vítězslava Nováka se opět utkají dětské a mládežnické pěvecké sbory z celé České republiky. Další oblíbené dílo z pera J. Offenbacha potěší příznivce operety. Moravské divadlo Olomouc uvede titul Rytíř Modrovous. Jedním z koncertů pro děti a mládež bude Naše písnička v provedení Hudebního divadla dětem z Hradce Králové. S výpravnou a dramatickou operou Tosca G. Pucciniho se o přízeň diváků bude ucházet Slezské divadlo Opava. Filmová hudba od mládeže pro mládež zazní v pořadu Hraje Decapoda.

Dubnový program zahájí chlapecký pěvecký sbor Boni Pueri, Christina Johnston a Komorní filharmonie Pardubice a představí vám To nejlepší z klasiky. Otčenáš L. Janáčka zazní v chrasteckém kostele v podání regionálních těles: Chrudimské komorní filharmonie a pěveckých sborů Slavoj a Rubeš. Prvním velkým koncertem na zimním stadionu bude Bealtes Mania. Hity legendární anglické skupiny zahraje orchestr Filharmonie Hradec Králové, zpívat budou vynikající Q VOX. Komorní sbor Collegium Cantantium zavítá se svým programem Duchovní hudba na Chlumku do Luže. Filmová filharmonie představí velkolepý projekt Dobrodružství filmové hudby na zimním stadionu. A duben zakončí klasický balet Giselle francouzského skladatele A. Ch. Adama v provedení Severočeského divadla Ústí nad Labem.

Pořad Alferda Strejčka a Jitky Molavcové Oráč a smrt se uskuteční v kostele ve Skutči. Festival v květnu zakončí Závěrečný koncert s Carmen, který v komponovaném programu nabídne nejslavnější španělská díla.

Od 28. listopadu 2016 vstupují do prodeje nejprve cenově zvýhodněné abonentky. Cena vstupenky, která návštěvníkovi zajistí rezervovaná místa na všech koncertech a představeních, činí 2 750 Kč. Tyto abonentky jsou přenosné, tzn. nejsou vázány na konkrétního držitele. Abonentky budou v prodeji jeden týden a poté od 5. prosince 2016 startuje předprodej vstupenek na jednotlivé akce.

Vzhledem k předvánočnímu času očekávají pořadatelé zvýšený zájem o lístky, které se často stávají cenným vánočním dárkem.

Podrobnosti o programu naleznete na stránkách: http://festival-hudebni.skutec.cz

Čtrnáctý ročník festivalu zahajuje předprode

Aktualizováno ( čtvrtek, 10 listopad 2016 11:45 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner