Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Cestování cestování Cyklovýlet - Okolo Sečské přehrady

Cyklovýlet - Okolo Sečské přehrady

Email Tisk

Zámeček v KlokočověChcete si trochu „zasportovat“, posílit kondičku, ale nebaví vás, když jste na to sami? Občanské sdružení Altus pořádá v neděli 16. června 2013 další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“. Tentokrát okolo Sečské přehrady.

 

Sraz pro účastníky je v 9 hodin v Chrudimi u vlakového nádraží. Dále je možné se přidat v Seči na náměstí v 10:30 hodin.

Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a po domluvě je možné se přidat i na trase. Svačinu a vlastní kolo s sebou. 

Trasa povede ze Seče, kam se dopravíme cyklobusem, do Hoješína, Klokočovské Lhotky, Klokočova. Odtud budeme pokračovat Na Pilku, kde překročíme Chrudimku a vydáme se do Přemilova. Z Přemilova dojedeme po cyklotrase na Ústupky a dál na Oheb. Trasa je dlouhá pouhých 16 kilometrů a zájemci si jí budou moci prodloužit o cestu do Chrudimi přes Kováčov, Mladoňovice, Čejkovice a Rabštejnskou Lhotu,“ říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naďa Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Cestou se dozvíme něco o stavbě Sečském přehrady, zastavíme se na starém židovském hřbitově, který musel částečně ustoupit stavbě přehrady nebo v Rackovicích, kde stával na Chrudimce mlýn. Dovíme se také něco o vydře, kvůli které bude velká část řeky Chrudimky chráněná, zastavíme se o tisícileté lípy v Klokočově, stejně jako u chráněného stromu v Přemilově zvaného Facír,“ dodává Naďa Gutzerová.

Ti, kteří se budou cítit na dojezd až do Chrudimi, budou moci odjet ze Seče cyklobusem, ostatní budou mít možnost dozvědět se něco víc i o dalších místech na cestě do Chrudimi.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Aktualizováno ( neděle, 30 červen 2013 21:07 )  

Banner

Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner