Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Historie a současnost Cyklus přednášek Keltská civilizace a kultura

Cyklus přednášek Keltská civilizace a kultura

Email Tisk

Odstartoval cyklus přednášek Občanské sdružení Boii pořádá v průběhu jara cyklus přednášek pro zájemce o kulturu a historii. Zvaní jsou příznivci Keltů, odborníci i laická veřejnost, zkrátka všichni, kteří se chtějí dozvědět více o životě našich předků. Připraveny jsou volně přístupné přednášky ve dnech 20. a 27. března 2014, další budou následovat v dubnu.

Cílem přednášek je seznamovat zájemce s keltskou kulturou a usilovat tak o uchování historických tradic v našem regionu.

Přednášky již zahájil minulý týden v Chrudimi předseda sdružení Mgr. Lukáš Blažek přednáškou na téma „Keltská civilizace u nás a v Evropě“. Poté následovala další přednáška v Pardubicích, tentokrát v podání druida Jana Lugara Nováka na téma keltských tradic.

„Třetí přednáškový podvečer jsme připravili na čtvrtek 20. března 2014, přednáška bude začínat v 17:00 hodin v chrudimské čajovně Luna,“ zve všechny zájemce Anna Frantalová o občanského sdružení Boii. Přednášet bude „soudobý druid“ Jan Lugar Novák. Kromě keltských svátků se seznámíme také s duchovními tradicemi, s keltskými symboly či přechodovými rituály.

„Cyklus březnových přednášek zakončíme 20. března 2014, kdy se opět vrátíme do Pardubic, a to s tématem Keltské osídlení Čech – oppidum České Lhotice,“ dodává Anna Frantalová, která bude na této přednášce rovněž hlavní přednášející. Příchozí se dozvědí více o nejvýznamnějším keltském sídle ve východních Čechách a o tom, jak zde naši předkové žili. Beseda bude probíhat v Občanském sdružení Ygdrassil od 18 hodin.

Přednáškový cyklus bude pokračovat také v dubnu – v Hlinsku či v Nasavrkách. Pro více informací sledujte webové stránky www.boii.cz.

Přednášky probíhají pod záštitou člena Rady Pardubického kraje zodpovědného za sociální věci a neziskový sektor, Ing. Pavla Šotoly. Děkujeme!

 

Aktualizováno ( pondělí, 17 březen 2014 15:54 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner