Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Další ročník Helicoptershow se blíží

Další ročník Helicoptershow se blíží

Email Tisk

Další ročník Helicoptershow se blížíNa jedenáctém ročníku tradiční akce s názvem Helicoptershow, která se bude konat ve dnech 18. – 19. května 2012 na královéhradeckém letišti, se představí přední výrobci vrtulníků. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní ukázku, a to první veřejné vystoupení lehkého vrtulníku GUIMBAL CABRI G2 od společnosti Lion Helicopters.

 

Svou účast na výstavě přislíbili přední světoví výrobci vrtulníků: společnost Eurocopter, prodejci vrtulníků Sikorski (Schweizer), výrobce vrtulníků BELL se svým nejnovějším modelem typu BELL 429, autorizovaný dealer vrtulníků Robinson pro Českou republiku společnost NISA AIR, letecká škola Blue Sky services s vrtulníky Bell 206, prodejce ULL vrtulníků společnost Mamba Air, výrobce ultralehkých vírníků společnost Nirvana Systems, zástupce Letecké záchranné služby ze Slovenska s vrtulníkem Agusta, akrobatický speciál a mnoho dalších.

Dále se budou na Helicoptershow prezentovat Nadace Terezy Maxové, Nadace Divoké husy, AFS Mezikulturní programy ČR, Armáda spásy a zástupci z americké, italské a nizozemské obchodní komory.

Další ročník Helicoptershow se blíží 

Součástí doprovodného programu budou ukázky zásahu záchranných složek

V rámci doprovodného programu se kromě leteckých modelářů, kteří tradičně zahajují letecký den, souběžně představí na třech různých stanovištích Policie České republiky, hasičské jednotky a sbor dobrovolných hasičů.

„Jejich ukázky budou ve spolupráci s pracovníky Červeného kříže zaměřeny převážně na prevenci a dodržování bezpečnosti a na záchranu lidských životů v různých situacích běžného života. Praktické ukázky práce hasičů při vyprošťování osob z havarovaných vozidel budou moci diváci sledovat z bezprostřední blízkosti,“ uvedl zástupce pořadatele Daniel Tuček ze společnosti DSA.

Asociace Záchranného kruhu bude zábavnou formou předvádět první pomoc především pro nejmladší diváky. Leteckého dne se zúčastní také režisér Filip Renč včetně herců nového českého seriálu  Sanitka.  

Aktualizováno ( úterý, 08 květen 2012 14:40 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner