Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Další ročník Helicoptershow se blíží

Další ročník Helicoptershow se blíží

Email Tisk

Další ročník Helicoptershow se blížíNa jedenáctém ročníku tradiční akce s názvem Helicoptershow, která se bude konat ve dnech 18. – 19. května 2012 na královéhradeckém letišti, se představí přední výrobci vrtulníků. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní ukázku, a to první veřejné vystoupení lehkého vrtulníku GUIMBAL CABRI G2 od společnosti Lion Helicopters.

 

Svou účast na výstavě přislíbili přední světoví výrobci vrtulníků: společnost Eurocopter, prodejci vrtulníků Sikorski (Schweizer), výrobce vrtulníků BELL se svým nejnovějším modelem typu BELL 429, autorizovaný dealer vrtulníků Robinson pro Českou republiku společnost NISA AIR, letecká škola Blue Sky services s vrtulníky Bell 206, prodejce ULL vrtulníků společnost Mamba Air, výrobce ultralehkých vírníků společnost Nirvana Systems, zástupce Letecké záchranné služby ze Slovenska s vrtulníkem Agusta, akrobatický speciál a mnoho dalších.

Dále se budou na Helicoptershow prezentovat Nadace Terezy Maxové, Nadace Divoké husy, AFS Mezikulturní programy ČR, Armáda spásy a zástupci z americké, italské a nizozemské obchodní komory.

Další ročník Helicoptershow se blíží 

Součástí doprovodného programu budou ukázky zásahu záchranných složek

V rámci doprovodného programu se kromě leteckých modelářů, kteří tradičně zahajují letecký den, souběžně představí na třech různých stanovištích Policie České republiky, hasičské jednotky a sbor dobrovolných hasičů.

„Jejich ukázky budou ve spolupráci s pracovníky Červeného kříže zaměřeny převážně na prevenci a dodržování bezpečnosti a na záchranu lidských životů v různých situacích běžného života. Praktické ukázky práce hasičů při vyprošťování osob z havarovaných vozidel budou moci diváci sledovat z bezprostřední blízkosti,“ uvedl zástupce pořadatele Daniel Tuček ze společnosti DSA.

Asociace Záchranného kruhu bude zábavnou formou předvádět první pomoc především pro nejmladší diváky. Leteckého dne se zúčastní také režisér Filip Renč včetně herců nového českého seriálu  Sanitka.  

Aktualizováno ( úterý, 08 květen 2012 14:40 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner