Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Desítky tvořivých dílen a spousta zážitků už v pátek a sobotu v pardubické Tipsport areně

Desítky tvořivých dílen a spousta zážitků už v pátek a sobotu v pardubické Tipsport areně

Email Tisk

Kreativ 201529. - 30. května 2015, Tipsport Aréna Pardubice

Doslova za dveřmi je velmi zajímavá akce, jejíž předchozí ročníky přilákaly stovky lidí. Jejím dějištěm bude pardubický zimní stadión. Na otázky odpovídá Filip Novotný, tiskový mluvčí České abilympijské asociace.

- Abilympiáda, soutěž ve volnočasových i pracovních dovednostech a schopnostech lidí se zdravotním postižením, se koná už potřiadvacáté. Letos je však součástí velké výstavy nazvané KREATIV. Proč by si široká veřejnost neměla tyto akce nechat ujít?


Při jejich přípravě mysleli organizátoři z České abilympijské asociace na široké spektrum lidí. Kreativ se tak stává největší východočeskou výstavou kreativních potřeb a technik. Jde o prodejní a zážitkovou výstavu, která nabídne nejen stále populárnější tvořivé dílny. Zúčastní se jí více než 60 prodejců a velké množství škol a neziskových organizací: jejich nabídka bude opravdu bohatá – od kosmetiky, bižuterie a šperků přes keramiku, dřevěné hračky, pletené zboží a ručně zdobené oděvní doplňky až po výklad karet, ukázku energetických obrázků, předení na kolovratu nebo regionální a bio potraviny či potřeby pro cukráře.

 

Abilympiáda- Co bude patřit k hlavním tahákům Kreativu?

Já osobně se těším na Věrku Vosáhlovou, která předvede dnes už skoro zapomenuté řemeslo: předení na kolovrátku. Věrka prozradí všem zájemcům, jak si vlnu sama zpracovává, než z ní uplete třeba ponožky. Jarmila Matyášová bude nejen s dětmi vyrábět originální malované ozdoby a magnetky na kartónovém papíře. No a kreativní dílna Renaty Čapkové, to bude opravdová lahůdka: pro děti si připravila ,,quillingové tvoření“, kde si vyrobí a odnesou přáníčko zdobené touto technikou.
Že nevíte, co quilling je? Nevadí, přijďte na Kreativ, a vše se dozvíte a hlavně naučíte.

 

- Souvisí nějak jarní Kreativ souvisí se stejnojmennými akcemi, které se v Pardubicích dosud konaly na podzim, v době adventu?

AbilympiádaPo dvou úspěšných ročnících v prostorech ČSOB Pojišťovny Pardubice jsme zjistili, že tam zkrátka více dílen astánků nenapěchujeme. A tak jsme se rozhodli přesunout Kreativ do Tipsport areny. Výstavu jsme zároveň rozšířili z jednoho dne na dva. Šanci přijít tedy mají i ti, kteří by to ve všední den kvůli zaměstnání nestihli: akce se koná v pátek a sobotu, vstup je opět zdarma.

 

 

 

- Má i abilympiáda šanci přitáhnout návštěvníky? Ty, kteří o zdravotně postižených lidech vědí jen pramálo nebo vůbec nic?

Potencionál abilympiády je veliký. Však zdravotně postižení, kteří budou soutěžit v 22 disciplínách, mají co ukázat. Osobně se těším na Milana Ševčíka z Prostějova, pohodového vozíčkáře, který je velmi šikovný a rád zkouší různé ruční práce. Letos bude soutěžit dokonce ve čtyřech disciplínách: v keramice, malování na kameny, drátování a výrobě svíček… Abilympiáda má navíc velmi bohatý doprovodný program v podobě tanečních, pěveckých a divadelních vystoupení. A nesmím zapomenout na velkou výstavu kompenzačních a rehabilitačních pomůcek ABI–REHA.

Kreativ 2015

Aktualizováno ( čtvrtek, 28 květen 2015 07:08 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner