Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Škola a vzdělání Děti ve Žďárci u Skutče chtějí bezpečnější cesty do školy

Děti ve Žďárci u Skutče chtějí bezpečnější cesty do školy

Email Tisk

Nadace PartnerstvíDěti ze Základní a mateřské školy ve Žďárci u Skutče v okrese Chrudim dnes předaly zástupcům města a městské policie dopravní studii obsahující návrhy, jak zvýšit bezpečnost v okolí školy.

 

 

Vypracoval ji dopravní odborník na základě školní mapy s nebezpečnými místy, kterou žáci vytvořili před prázdninami. ZŠ a MŠ ve Žďárci u Skutče tak úspěšně ukončila školní projekt podpořený v letošním kole grantového programu Na zelenou Nadace Partnerství. Generálním partnerem programu je již třetím rokem finanční skupina AXA. Záštitu poskytuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Děti nejprve zakreslily do připravených mapek svou obvyklou cestu do školy, vyznačily místa, která považovaly za nebezpečná a popsaly, proč je tak vnímají. Poté vytvořily souhrnnou mapu okolí školy a předaly ji dopravnímu odborníkovi. "Již na jaře děti soutěžily o návrh nejlepšího loga našeho projektu. Ve spolupráci s městskou policií jsme pak uspořádali cyklozávod zaměřený na správnou výbavu kola a bezpečné chování na ulici. Na podporu šetrné dopravy jsme zpracovali Školní plán mobility a pro žáky dojíždějící na kole jsme nakoupili stojany," popisuje průběh projektu paní ředitelka Radka Červinková.

Dopravní inženýr na základě získaných podkladů zpracoval odbornou studii. Navrhl v ní, jak vyřešit vytipovaná riziková místa, zejména nebezpečné okolí autobusové zastávky ve Žďárci, a celkově prostor v okolí školy z dopravně-bezpečnostního hlediska vylepšit. Právě tuto studii dnes žáci předali zástupcům města a policie. Město Skuteč tak ve studii získalo kvalifikovaný podklad pro rozhodování o realizaci náročnějších stavebních úprav. Cílem školního projektu je, aby zastupitelstvo uvolnilo na konkrétní dopravní opatření prostředky ze svého rozpočtu.

"Programem Na zelenou chceme především podporovat udržitelnou dopravu a propagovat zdravý životní styl. Snažíme se dětem vrátit možnost samostatně a hlavně bezpečně chodit nebo jezdit na kole do školy a přispět tak ke snížení dopravní zátěže našich měst a obcí," říká Radek Patrný z Dopravního programu Nadace Partnerství a dodává, že více informací naleznou zájemci na adrese www.nadacepartnerstvi.cz/nazelenou.

"Za předchozí dva roky spolupráce s Nadací Partnerství na programu Na zelenou jsme si ověřili, že tento projekt splňuje naše očekávání a je jasným signálem pro naše klienty, že AXA je společensky zodpovědnou společností tam, kde působí. Těší nás rovněž velký zájem škol o účast na projektu a věříme, že tomu tak bude i nadále," říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA.

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:44 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner