Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Dětský den s Technickými službami

Dětský den s Technickými službami

Email Tisk

Dětský den s Technickými službamiPo letech, kdy se Den s Technickými službami konal ve všední dny na Resselově náměstí v Chrudimi přichází změna. V tomto roce se koná v sobotu 11. června 2016 a poprvé přímo v areálu Technických služeb Chrudim 2000 s.r.o, od 11:00 do 18:00.

Vedle již tradičních ukázek techniky je připraven pódiový program s šermíři, ukázkami sebeobrany, loutkové divadlo nebo soutěžení s Janem Honzou Lušovským. V doprovodném programu se představí Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka, Zelený dům Chrudim nebo Červený kříž. Prezentovat se bude i společnost EKO-KOM a.s., se svým programem Tonda – Obal na cestách. Nejen kluci si můžou zastřílet z airsoftu a luku, nebo si prohlédnout historickou hasičskou zbrojnici.

V letošním roce se více zaměříme na třídění odpadu a především jeho předcházení. Z tohoto důvodu bude součástí akce bazar dětských hraček. Děti rostou a odkládají nejen oblečení z kterého vyrostli, ale i hračky. Chceme touto formou prodloužit život hračkám, které mohou posloužit a udělat radost někomu dalšímu. Přinesené hračky děti mohou vyměnit za něco z nabídky bazaru nebo je ponechat na prodej. Peníze utržené prodejem těchto hraček věnujeme na útulek psů a koček. Stanoviště bazaru hraček bude poblíž útulku, který bude celý den přístupný.

Dále je možné přinést na tuto akci staré nepoužívané mobily. Ty budou předány firmě ASEKOL, která je recykluje. Za každý vybraný mobil můžeme získat hlasy pro strom, který se dostal mezi 12 finalistů letošní ankety Strom roku. Tímto stromem je lípa na Lipce rostoucí nedaleko tvrze. Pokud by se nám podařilo získat nejvíce starých mobilů mezi dalšími finalisty ankety Strom roku, máme možnost získat od firmy ASEKOL solární dobíjecí stanici pro mobily, kterou bychom rádi umístili na veřejné prostranství ve městě.

Dětský den s Technickými službami

Aktualizováno ( neděle, 05 červen 2016 18:43 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner