Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Email Tisk

Diviký Bill odstartuje Léto s RychtářemPo dlouhých dvaceti měsících se kapela Divokej Bill vrací do českých měst, aby společně se svými fanoušky oslavila patnácté narozeniny. Koncertní oslavy doprovodí vydání nového alba, které ponese název "15". V Hlinsku se představí 25. května 2013 a odstartují tak letní koncerty v amfiteátru pivovaru Rychtář.

To vyjde 12. dubna 2013 jako první spolupráce Divokýho Billa s vydavatelstvím Supraphon a bude obsahovat jedenáct nových písní.

Na nové album si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři roky a koncert svých oblíbenců v České republice mohli slyšet naposledy před necelými dvěma lety. Tuto pauzu členové kapely využili k přípravě nové desky a vystupování v zahraničí. Nyní jsou ale zpět v plné síle a právě jarní novinkové album a turné Divokej Bill 15 Tour bude hlavní událostí oslav patnáctého výročí založení kapely.

Vedle tradičního autora písní Divokýho Billa Vaška Bláhy  tentokrát výrazněji přispěli na album 15 novinkami také Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na aranžích se samozřejmě podílela celá kapela pod dohledem producenta Pavla Karlíka. „Pavlova role na tomto albu je nezastupitelná. Jeho velký přínos je nejenom na hudební podobě alba, aranžích ale i textech, které s náma hodně řešil,“ vysvětluje Roman Procházka.

“Jedinečným dárkem pro všechny majitele nového cédéčka pak bude obal. Co kus, to naprostý originál. Věříme, že to bude hodně zajímavé překvapení,“  zahalila kapela vydání desky tajemstvím.

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Nové skladby a osvědčené hity pak bude možné letos slyšet živě pouze na patnácti koncertech v rámci výročního Divokej Bill 15 Tour po městech České republiky. Jiné koncerty tento rok skupina neplánuje. „Vybrali jsme místa, která se nám za dobu hraní líbila a cítíme se tam příjemně. Někde naopak ale zahrajeme úplně poprvé. V každém případě si to všude chceme užít a se všemi fanoušky společně oslavit naše jubileum. Bude to pořádná jízda, už je nám patnáct, takže konečně nejsme pod zákonem!“ dodává s úsměvem kapela.

Jako host se na turné představí skupina Liwid.

 

Program LÉTO S RYCHTÁŘEM 2013

25.5. Divokej Bill

22.6. Rychtář Fest (Tomáš Klus, Vypsaná Fixa, Škwor, Mandrage,...)

20.7. Harlej & Alkehol

16.8. Tři Sestry

31.8. Kryštof

14.9. Den s Rychtářem

Divokej Bill odstartuje Léto s Rychtářem

Aktualizováno ( pondělí, 25 březen 2013 08:21 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner