Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 17. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Divokej Bill veze Mlsnou do Hlinska

Divokej Bill veze Mlsnou do Hlinska

Email Tisk

divokej_billDivokej Bill patří mezi interprety, kteří v hlineckém amfiteátru vystupují pravidelně a mají zde za sebou již několik úspěšných koncertů. V loňském ročníku Léta s Rychtářem skupina ovšem chyběla, protože se hudebníci věnovali přípravám na novou desku. Ta vyšla na konci loňského roku a v seznamu zastávek aktuálního turné nemůže chybět příjemné prostředí oblíbeného amfiteátru Rychtář v Hlinsku. Tam úvalská partička představí novinkové písně po boku oblíbených hitů v pátek 16. července 2010.

Billové si pro turné připravili speciální dekorace ve stylu grafiky alba, unikátní úvodní projekce, které si členové sami připravují pro každé město až v den vystoupení a další překvapení. Samozřejmě ani z nových koncertů a písní nezmizelo nadšení a energie strhujícího projevu této oblíbené kapely. Stále patří mezi to nejlepší a nejzajímavější, co můžete na české koncertní scéně zažít.

Na nové desce Mlsná skupina nenabízí nic nového a převratného, spíše sondu do vlastní minulosti, protkanou živelným soundem. A v tom tkví její kouzlo. Osmero muzikantů dělalo na desce "Mlsná" déle než rok a investovaný čas se vrací v detailech, které albu dávají vizitku vůbec toho nejpovedenějšího produktu pod ochrannou známkou Divokej Bill.
Témata na albu jsou léty prověřená, došlo opět na vojáky v písni Batalion, poetické svítání v Půl pátý ráno a nebo lodě v klasické odrhovačce Námořnická. Billové se novou tvorbou odklonili od komerčního směru posledních alb a vrátili se zpět tam, kam patří.  Album jako celek je z velké části natočeno analogově do pásu, což je právě odkaz na dvě první desky. Patrná je i daleko větší dynamika zvuku. "Mlsnou" totiž Bill nenahrával, jak je v současnosti zvykem, po stopách, každý nástroj zvlášť, ale co nejvíce dohromady v jedné stopě. Nahuštěnost aranží je v tomto případě nesmírně originální a vytváří neopakovatelnou atmosféru.

Ve pátek 16. července budou tedy amfiteátrem Rychtář v Hlinsku znít oblíbené písně jako Plakala, Znamení, Dávno doplněné o novinky Laboratoře, Školník a další. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za cenu 235,- Kč, prodej probíhá také v online síti Ticketsforpeople. Na místě bude jejich cena 270,- Kč. Koncerty začnou po osmé hodině, jako předkapela se představí plzeňští Medvěd 009 a vstup bude umožněn o hodinu dříve.
U amfiteátru bude pro tento koncert poprvé provedeno dopravní opatření a připravené vyznačené parkoviště pro větší komfort návštěvníků. Příjemné prostředí s velkokapacitními stany, velkým podiem,  výčepy s různými druhy piva Rychtář, občerstvovací zóny a dostatečné sociální zázemí se stalo již standardem. Jako další zavítají toto léto do Hlinska ještě  skupiny Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa a nebo Tři Sestry. Více informací naleznete na stránkách http://www.letosrychtarem.cz/.

 


Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o hru ESCAPE ROOM

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Vše, co chce imponovat, musí mít charakter.

GOETHE


Reklama

Banner
Banner