Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 23. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba DJ Friction na High on it

DJ Friction na High on it

Email Tisk

DJ FrictionDalším vystupujícím na drumandbassovém eventu High on it, který se uskuteční v pátek 21. května 2010, bude DJ Friction. Narodil se v Brightonu, kde jako puberťák začal s hraním a následně i pořádáním vlastních klubových nocí, ostatně jako většina mladých DJs. Měl však to štěstí, že se brzy seznámil s vlivnými lidmi, jako např. Stakka & K-Tee, kteří v té době úzce spolupracovali s Andym C. Tím se Fiction začal vážněji zajímat o produkci a v roce 99 vydal svůj debutový singl Critical Mass, v té době ale ještě pod pseudonymem Kenntex (na label Under Fire).

Po čase dostal Fiction nabídku na spolupráci s labelem TOV & Renegade Hardware, kde zanedlouho vydává desku Here Comes Trouble, na které se nachází i singl Proton, který se pro jeho kariéru stal průlomovým. Jeho sláva začala stoupat a Frictionova talentu si začalo všímat čím dál tím více lidí. Brzy na to skládá spolu se Stakka & Skynet singl Altitude, který v sobě spojuje jak prvky rychlého techna, tak jungle a stává se doslova trhákem, který definuje styl ?neurofunk?.

Časem se propracoval až na legendární DnB labely jako jsou Valve, Tru Playaz, Passenger, Hardware, 31 Records, Hospital a Charge. Dnes už se Friction věnuje produkci míň, avšak vždy když něco vydá, sklízí uznání jak od svých fanoušků, tak kritiků.

Poté, co začal pracovat na stanici BBC 1Xtra (http://www.bbc.co.uk/1xtra) v roce 2002, kdy byla založena, se jeho jméno stalo ještě známějším. Rozjel zde vlastní Mix Show, která se stala doslova průlomovou! Friction za posledních 10 let také posbíral řadu ocenění, konkrétně: Best Newcomer v Drum & Bass Arena Awards 2002, Best Breakthrough DJ 2003 / Knowledge Magazine Awards, další Best Newcomer v roce 2004 Accelerated Culture Awards' Runner Up v The Raveology DnB awards 2007 a na konec Best DJ v MTV Romania Awards v roce 2007.

Za zmínku stojí i Frictionovy velmi kvalitní a populární mixované CD. Společně s DJem Zincem vydali Bingo Sessions Vol.1, což byl ve své době opravdový hit, která se dostal mezi 40 nejprodávanějších alb. Bylo to taky první CD ze se série The Next Level, které se po světě prodaly tisíce. Ještě většího uznání dosáhl v dubnu 2006, po odvysílání svého Essentials Mixu na Radio One, v pořadu Peteho Tonga, který o Frictionovi řekl, že je to jeden ?z velkých zvířat drum n bassu.?

Jeho remix Back To Your Roots, který vyšel na Shotgunu před třemi lety, byl označen za nejlepší DnB track roku a do svých playlistů ho zařadili např. Annie Mac, Stanton Warriors nebo Judge Jules. Ve stejné době se Friction začíná zajímat i o breaky, které hraje na vybraných akcích po celém světě a společně s Aquasky vydává v roce 2007 hymnu Control Freak, která vyšla na albu This Way Up na labelu Passanger.

Ať hraje Friction ze dvou nebo ze tří gramců, dvě nebo čtyři hodiny, ať už jste zarytými fanoušky D&B nebo jen obyčejnýmí návštěvníky parties, noc s Frictionem pro vás bude vždy zážitkem!

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner
Banner
Banner