Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 20. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Historie a současnost Dnes startuje Keltský maratón

Dnes startuje Keltský maratón

Email Tisk

Dnes startuje „Keltský maratón“, foto: Jaromír ZajíčekV tomto týdnu se v regionu uskuteční hned několik akcí, kde program obohatí také ukázky ze života Keltů v podání občanského sdružení Boii z Nasavrk. První ze série akcí je Den dopravy (20. května 2013), dále Keltský den na zámku v Pardubicích (21. května 2013), následuje Bambiriáda v Chrudimi (23. – 24. května 2013) a na závěr pak Muzejní noc na zámku v Nasavrkách (24. května 2013). „Hlavním cílem těchto akcí je představit návštěvníkům, a zejména pak rodinám s dětmi, keltské kořeny našeho regionu a také činnost sdružení," říká Anna Frantalová, tisková mluvčí Boii o. s.

 

První akcí, kde se můžete těšit mj. na keltský program, jsou oslavy Dne dopravy. Ty se konají v pondělí 20. května na Komenského náměstí v Pardubicích. „Občanské sdružení Boii si pro návštěvníky připravilo zejména aktivity a drobné soutěže zaměřené na to, jaké a proč využívali naši keltští předkové dopravní prostředky," dodává Anna Frantalová. Program začíná v 15:00 hodin.

Největší akcí celého týdne bude jistě Keltský den, který následuje v úterý 21. května. Akce, kterou spolupořádá Boii o. s. společně s Východočeským muzeem v Pardubicích, bude dopoledne otevřena školním výpravám, odpoledne pak široké veřejnosti. Návštěvníci shlédnou zejména prezentaci keltského boje, ale i každodenního života v době laténské. S keltským osídlením v našem regionu se pak mohou seznámit na výstavě „Keltové ve východních Čechách", která je instalována v prostorách zámku.

Již tradiční květnovou akcí je Bambiriáda, která se letos koná v chrudimském parku Střelnice. Zde bude připraven pestrý program zejména pro dětské návštěvníky. Ti se v rozličných hrách a soutěžích dozvědí, kdo byli Keltové a jak vlastně žili. Kromě toho je akce zaměřena také na podporu a prezentaci neziskového sektoru a fenoménu dobrovolnictví jako takového.

Třešničkou na dortu a završením celého týdne se pak stane Muzejní noc v Nasavrkách. Zdejší zámek od 19 hodin do půlnoci ožije a příchozí se tak mohou těšit na opravdové Kelty, ale také na pestrý program. S akcí seznamuje předseda sdružení, pan Lukáš Blažek: „Kromě prohlídek expozice Po stopách Keltů a hry v expozici jsme připravili také divadlo pro nejmenší, dále noční keltskou hru pro děti či ukázku a ochutnávku z keltského jídelníčku."

Na aktivní keltský týden pak volně navazují víkendové akce na skanzenu a prezentace dobrovolnických aktivit na Dni dětí v Žamberku (31. května 2013).

Muzejní noc

Více informací na www.boii.cz.

Aktualizováno ( pondělí, 20 květen 2013 08:13 )  
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner