Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Do Kosatce zavítá handbiker Heřman Volf

Do Kosatce zavítá handbiker Heřman Volf

Email Tisk

Do Kosatce zavítá handbiker Heřman VolfVe středu 15. února 2012 do pardubického integračního centra Kosatec zavítá handbiker Heřman Volf.

Ve společenském sále centra Kosatec se uskuteční další setkání s Heřmanem Volfem. Šestačtyřicetiletý sportovec, který už několik let vyráží na handbiku do Evropy, bude vyprávět o svých úspěších a snech, ale i prohrách a překážkách, které musí v životě zdolávat. Doprovodí ho režisér Miloslav Doležal, jeho přítel, který v současnosti dokončuje dokumentární film Cesta za nadějí. Ten zachytí vozíčkářovu loňskou jízdu do Itálie, která začala 17. června na Mariánském náměstí v Praze a trvala devatenáct dní.

Kromě poutavého vyprávění dojde i na ukázky z předchozích dvou filmů o Heřmanovi. Dozvíte se o jízdách do Paříže či Banské Bystrice a nahlédnete i do jeho soukromí.

„Pro mě je důležité povzbudit a inspirovat ostatní lidi, a to nejen zdravotně postižené. Snažím se jim ukázat, jak se dá žít naplno i na vozíku. A mám radost, když se mi povede dodat někomu chuť nebo kuráž něco zásadního změnit. Je úžasné, když za mnou přijde zdravý člověk a řekne, že viděl film o mé jízdě a byla to pro něj velká vzpruha! Funguje to i v opačném směru: podpora lidí zase nabíjí energií mě,“ vysvětluje Heřman svou hlavní motivaci k obdivuhodným sportovním výkonům.

Opět nebude nouze o úsměvné příhody z cest, bystré postřehy či zajímavá srovnání podmínek pro vozíčkáře v Česku a v zahraničí. Zvídavé dotazy z publiky vítány!

Možná si po setkání s Héřou i vy přisvojíte jeho životní krédo: „Skoro všechno se dá nějak zvládnout, když má člověk vůli a kuráž. Vždycky si říkám: Hlavně se z toho nepodělej!“ Zvlášť když zjistíte, s jak velkými problémy vozíčkář bojuje ve svém osobním životě...

Začátek únorového večera je v 19 hodin. Vstupné 30 korun bude použito na vybavení integračního centra Kosatec v rámci veřejné sbírky Kapka vody pro Kosatec. Místo v sálu si můžete rezervovat na telefonu 466 052 050 či e-mailu filip.novotny@caacz.cz.

Aktualizováno ( neděle, 12 únor 2012 11:28 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner