Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Do Kosatce zavítá handbiker Heřman Volf

Do Kosatce zavítá handbiker Heřman Volf

Email Tisk

Do Kosatce zavítá handbiker Heřman VolfVe středu 15. února 2012 do pardubického integračního centra Kosatec zavítá handbiker Heřman Volf.

Ve společenském sále centra Kosatec se uskuteční další setkání s Heřmanem Volfem. Šestačtyřicetiletý sportovec, který už několik let vyráží na handbiku do Evropy, bude vyprávět o svých úspěších a snech, ale i prohrách a překážkách, které musí v životě zdolávat. Doprovodí ho režisér Miloslav Doležal, jeho přítel, který v současnosti dokončuje dokumentární film Cesta za nadějí. Ten zachytí vozíčkářovu loňskou jízdu do Itálie, která začala 17. června na Mariánském náměstí v Praze a trvala devatenáct dní.

Kromě poutavého vyprávění dojde i na ukázky z předchozích dvou filmů o Heřmanovi. Dozvíte se o jízdách do Paříže či Banské Bystrice a nahlédnete i do jeho soukromí.

„Pro mě je důležité povzbudit a inspirovat ostatní lidi, a to nejen zdravotně postižené. Snažím se jim ukázat, jak se dá žít naplno i na vozíku. A mám radost, když se mi povede dodat někomu chuť nebo kuráž něco zásadního změnit. Je úžasné, když za mnou přijde zdravý člověk a řekne, že viděl film o mé jízdě a byla to pro něj velká vzpruha! Funguje to i v opačném směru: podpora lidí zase nabíjí energií mě,“ vysvětluje Heřman svou hlavní motivaci k obdivuhodným sportovním výkonům.

Opět nebude nouze o úsměvné příhody z cest, bystré postřehy či zajímavá srovnání podmínek pro vozíčkáře v Česku a v zahraničí. Zvídavé dotazy z publiky vítány!

Možná si po setkání s Héřou i vy přisvojíte jeho životní krédo: „Skoro všechno se dá nějak zvládnout, když má člověk vůli a kuráž. Vždycky si říkám: Hlavně se z toho nepodělej!“ Zvlášť když zjistíte, s jak velkými problémy vozíčkář bojuje ve svém osobním životě...

Začátek únorového večera je v 19 hodin. Vstupné 30 korun bude použito na vybavení integračního centra Kosatec v rámci veřejné sbírky Kapka vody pro Kosatec. Místo v sálu si můžete rezervovat na telefonu 466 052 050 či e-mailu filip.novotny@caacz.cz.

Aktualizováno ( neděle, 12 únor 2012 11:28 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner