Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Do temnoty - první zpověď českého vojáka z Afghánistánu

Do temnoty - první zpověď českého vojáka z Afghánistánu

Email Tisk

Do temnotyNakladatelství CPress vydalo počátkem října knihu Do temnoty, která je unikátním titulem na českém knižním trhu po stránce stylu i obsahu.

Kniha přináší osobní zpověď praporčíka Pavla Stehlíka, který statečně čelil nástrahám války v Afghánistánu i zákeřné nemoci. Do temnoty je příběhem muže, který se rozhodl stát vojákem a vyzrál v ostříleného profesionála.

Mladý devětadvacetiletý muž, jemuž se do cesty postavila smrt v mnoha svých podobách vyzrál díky složitým překážkám v osobnost s velkým O. Celý pozoruhodný příběh Pavla Stehlíka přečtete jedním dechem a jeho dozvuky vám budou rezonovat v mysli ještě hodně dlouho po zavření knihy. Z každé prodané knihy věnuje nakladatelství CPress 10 Kč na pomoc válečným veteránům.

Rozhodl jsem se vyprávět svůj příběh. Můžeš ho nejen číst, ale i prožívat. Přímo. Bez skrupulí. A věř tomu, že Tě šetřit nebudu. S neúprosnou drsností okořeněnou špetkou svérázného humoru poznáš triumfální vzestupy i hluboký pády na dno. Až můj příběh dočteš, možná, že změníš svůj pohled na život. A nebo si jen otřeš orosený čelo,“ vzkazuje čtenářům Pavel Stehlík.

Praporčík Pavel Stehlík působil šest měsíců jako bojový medik a specialista na identifikaci výbušných systémů v rámci provinčního rekonstrukčního týmu (PRT) v Logaru v Afghánistánu. Po návratu domů, kdy si myslel, že přežil Afghánistán, mu lékaři diagnostikovali nádor na krční páteři. Dalších deset měsíců se rval o život a opět zvítězil.

Autor přináší syrový příběh, psaný prostým jazykem se špičkou metafor. Jeho kniha je protkaná narážkami a intertextovými odkazy. Stejně jako starší generace hltaly Remarquea, může dnes čtenáře nadchnout praporčík Stehlík. Kniha Do temnoty není příběhem superhrdiny, zachycuje především příběh obyčejného člověka.

  

Název knihy:          Do temnoty
Autoři:                      Pavel Stehlík

Žánr:                         životopis, millitary
Doporučeno od:     +15

EAN:                         9788026405153
ISBN:                        978-80-26-40515-3
Počet stran:             240 stran + 32 stran příloh
Formát:                     145x205 mm - vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Nakladatelstvi:        CPress
Datum vydání:         1. 10. 2014

E-shop:                      http://knihy.cpress.cz
Obsah :                      zde
Ukázková kapitola:  zde 

 

Nakladatelství CPress Nakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Knižní perlou je unikátní edice Muzeum v knize, která přinesla na český trh zcela originální zpracování knih s vloženými kopiemi dobových dokumentů a historických materiálů. Výbornou obsahovou i grafickou kvalitu knih potvrzují získaná ocenění za nejkrásnější knihy na předních knižních veletrzích z posledních let.

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Aktualizováno ( neděle, 02 listopad 2014 10:16 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner