Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní DOBRO bus přijede i do Chrudimi

DOBRO bus přijede i do Chrudimi

Email Tisk

DobrobusChrudim – V rámci putování po území republiky zavítá ve čtvrtek 1. září 2011 od 11 do 17 hodin na chrudimské Resselovo náměstí DOBRO bus. Jeho cílem je propagace dobrovolnictví a dobrovolné práce, propagace myšlenek letošního Evropského roku dobrovolnictví.

 

 

“V DOBRO busu najdete informace o dobrovolnictví, o dobrovolné práci, informace o nevládních organizacích. Na každé zastávce bude před DOBRO busem program pro veřejnost i ty, kteří o dobrovolnictví už něco vědí,” přibližuje Leoš Kubový  z pořádající Asociace nestátních neziskových organizací Plzeňského kraje.

Ve stanech před DOBRO busem je k dispozici ozvučení, promítání, internet a wi-fi připojení, budou probíhat improvizované besedy a kulaté stoly. Uvnitř jsou  k dispozici informační materiály nejen o dobrovolnictví.

 

dobrobus

“Podporovat dobrovolnictví a rozvoj občanského sektoru má velký smysl. Pro některé je to jejich vnitřní naplnění, pro druhé velká pomoc,” řekl chrudimský místostarosta Roman Málek, který také v minulosti například pomáhal s organizací dobrovolnické pomoci po kalamitě v Tatrách v roce 2005.

 

První zastávkou DOBRObusu byla obec Hřebeny na Sokolovsku, kde na obnově hradu Hartenberg pracuje stejnojmenné občanské sdružení V dalších dnech pokračuje přes Roudnici, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice a Chrudim na Moravu, kterou projede přes Brno, Olomouc, Ostravu i další města, poté zpět přes Písek na Plzeň. Posledními zastávkami budou Praha a obec Němčovice, kde první kolo končí. Na konci září pak vyráží na kolo druhé a projede opět všemi kraji.

Aktualizováno ( pátek, 26 srpen 2011 06:42 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner