Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Dohoda s láskou

Dohoda s láskou

Email Tisk

Dohoda s láskou

"Čím ses mě to do háje právě pokusila otrávit?" uhodil na ni. Pořád ještě lapal po dechu. "Hele", odsekla opřela si ruce o své rozložité boky. "Nikdo tě nenutil, abys mi ho sebral!" (jedná se o jablečný muffin - pozn. recenzenta)

Zoe už se dávno smířila s tím, že se jí smůla lepí na paty. Takže když přijde o práci a s jejím životem to začne jít z kopce, nečeká ani, že by se to mělo zlomit. Nemá co ztratit, a tak přistoupí na návrh svého nemožného souseda a uzavře s ním dohodu. Nezávaznou a takovou, která prospěje jim oběma a nikomu neublíží. Jako většina Bradfordů má i Trevor slabost pro jídlo, a nejen pro ně... Jenže chce dokonalou ženu a ze svých požadavků nehodlá slevit. Když si ke své hrůze uvědomí, že se mu myšlenky podezřele často stáčí k jeho baculaté sousedce, poněkud zneklidní.

Tohle bylo ták sladký! A byly tam i štěnátka! Teda, vážení čtenáři, já se přiznám, že už dlouho jsem nečetla romantickou knížku, kde by byla nějaká ta erotika, s takovým nadšením a s takovou vášní jako tuto. To, jak autorka dokázala vykreslit příběh Zoe, která to neměla lehké, ale přitom se zvládala se vším prát sama, bylo opravdu moc fajn. Neměla jsem chuť ji litovat, neměla jsem chuť ji nafackovat, protože jsem přesně věděla, co se ji honí hlavou a proč reaguje tak, jak reaguje. Normálně jsem se do ní vžila a to je to, co chce každý čtenář od své knihy. Ztotožnit se buď s postavou nebo s dějem, s tím jak to probíhá, jakým směrem se to ubírá... Mi tato kniha sedla na sto procent! 

"Trevor byl příliš zaneprázdněný obdivováním své malé nájemnice, takže skoro nepostřehl, co řekla. Když její slova zaregistroval, usoudil, že se kvůli hluku prostě přeslechl."

Kniha je napsána neskutečně poutavě. Co stránka, to perla. Nastává salva smíchu. Poté, co se uklidním, otočím stránku, čtu a najednou... Zalapám po dechu a opět se směju... Poté smích vystřídají slzy... Poté se opět usmívám.... Pak brečím a pořád tak nějak dokola. Ony se ty emoce u čtení střídaly jako na obrtlíku. Co k tomu mám psát, je to prostě skvělé a musíte si to přečíst

I přesto že příběh sám o sobě mi přišel takovou trochu kopií Nabíječe a Roštěnky s filmem Kamarád taky rád (mimochodem, ta herečka má nádherný oči - viděli jste?!) tak přeci jen je to četba, která se neomrzí, nemáte chuť ji srovnávat, protože ty vtípky tam jsou naprosto originální. No, si vezměte během půl hodiny!! v ději:

1) dostat vyhazov z práce
2) nechat se ošplíchnout z kaluže jedoucím autem
3) zlomit si podpatek na botě
4) druhou botu ztratit
5) totálně si rozbít okýnko u auta.....
.......

Jo a o tom to je! Tahle kniha vás bude bavit, je to jednoduchá četba, třeba na deštivý den, jako je ten dnešní. Zákusek, chcete-li jednohubka, která mi ale zanechala takový lehký, spokojený pocit u srdce, že i když žijeme v bláznivém a místy zlém světě, tak aspoň příběhy v knihách končí tak, jak mají. S lehkostí knihu dočítám, s klidem vám sepíšu recenzi a myslím, že si půjdu lehnout a nechat si zdát o Trevorovi (protože metr devadesát vypracovaných svalů.....

 


Název:                               DOHODA S LÁSKOU
Dohoda s láskouAutor:                                 R. L. Mathewson

Vydavatel/výrobce:          Mladá fronta
Rok vydání:                       2016

Počet stran:                       248
Vazba:                                pevná bez přebalu lesklá
Rozměry:                           140 x 210 mm

EAN:                                    9788020439055
ISBN:                                   978-80-204-3905-5

E-shop:                               http://www.kniha.cz

 

Mladá fronta
Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta
je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.

Informace o novinkách naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz
.

 Autorčin blog

Aktualizováno ( úterý, 30 srpen 2016 11:13 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Každá móda, která vyšla z potřeb a ne z výstřednosti, je milá.

Radiguet


Reklama

Banner