Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Dolní Morava nabídne příležitost stát se profesionálním lyžařem

Dolní Morava nabídne příležitost stát se profesionálním lyžařem

Email Tisk

S ČT sport na vrchol - účastníci 3. ročníkuKaždý amatérský lyžař, který od středy do soboty zavítá lyžovat na Dolní Moravu, může soutěžit o účast na profesionálním lyžařském kempu s vlastními trenéry, start na mistrovství České republiky v alpských disciplínách proti české lyžařské špičce, a také o pohled do zákulisí Světového poháru. Právě na Dolní Moravě totiž startuje letošní část projektu S ČT sport na vrchol.

 

 „K možnosti stát se na sezonu profesionálním lyžařem stačí opravdu málo – v nejrychlejším čase prokličkovat mezi brankami obřího slalomu,“ shrnuje cestu k úspěchu autor projektu S ČT sport na vrchol a výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. Může se o to zdarma pokusit každý amatérský lyžař, který od středy do soboty zavítá na trať obřího slalomu postavenou v lyžařském areálu Dolní Morava.

„Šanci na postup do semifinále mají i ti, kterým se třeba první jízda nepovede. Ve vyhrazeném čase je totiž možné absolvovat neomezený počet jízd, započítávat se bude vždy pouze nejrychlejší dosažený čas v daný den,“ vysvětluje pravidla dramaturg a moderátor Petr Svěcený. Zkusit štěstí navíc mohou zájemci víckrát. Projekt hostí po sedm víkendů a celkem osmadvacet dní postupně sedm lyžařských areálů po celé ČR. Třicítka nejrychlejších z jednotlivých soutěžních dnů postoupí do semifinále, kde kromě unikátních zážitků, věcných cen a možnosti vidět se na televizní obrazovce získá příležitost zúčastnit se březnového pětidenního kempu ve Špindlerově Mlýně. Na profesionálním soustředění jim budou k dispozici trenéři, fyzioterapeuti i nejlepší servismani. V závěru kempu se bude konat semifinálový závod, ze kterého poustoupí pět nejlepších mužů a pět žen do finále. To se pojede v rámci Mistrovství ČR v alpských disciplínách. Na absolutního vítěze pak čeká účast na Světovém poháru s možností přístupu do zákulisí.

S ČT sport na vrchol na Dolní MoravěLetošní série čtyřdenních soutěží v alpském lyžování začíná ve středu 29. ledna 2014 na Dolní Moravě. Kromě sedmi víkendů se závody v obřím slalomu se po čtyři víkendy pojede také skicross. Podrobné informace ke skicrossové části a kompletní pravidla účasti v projektu S ČT sport na vrchol jsou k nalezení zde: www.sctsportnavrchol.cz.

 

 

 

 

Harmonogram závodů alpské části (vždy od středy do soboty)

29. 1. – 1. 2. 2014 Dolní Morava

05. 2. – 8. 2. 2014 Špičák

12. 2. – 15. 2. 2014 Lipno

19. 2. – 22. 2. 2014 Ještěd

26. 2. – 1. 3. 2014 Špindlerův Mlýn

05. 3. – 8. 3. 2014 Bílá

12. 3. – 15. 3. 2014 Monínec

19. 3. – 23. 3. Semifinálový kemp - Špindlerův Mlýn (Krkonoše)

28. 3. – 29. 3. Finále - Špindlerův Mlýn (Krkonoše)

Aktualizováno ( úterý, 28 leden 2014 12:14 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner