Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Dubnová PEVNOST to odpálí do Galaxie a dál

Dubnová PEVNOST to odpálí do Galaxie a dál

Email Tisk

PEVNOST

V tomhle čísle se nám to sešlo tak nějak týmově. V krátkých rozestupech si to totiž o přízeň diváků rozdá dvojka Strážců Galaxie – i s Baby Grootem – a legendární guilty pleasure Strážci vesmíru.

A když už jsme v rytmu osmdesátkového diska pořádně morfovali, tak jsme se podívali na zoubek týmovkám obecně. Navíc tým jako takový hraje velkou roli i v příbězích velkých individualit. Nevěříte? Mrkněte na japonskou klasiku Ghost in the Shell. Tahle manga zplodila anime, které zplodilo další a další anime… a nyní se evoluce završuje hollywoodským blockbusterem se Scarlett Johanssonovou v hlavní roli. To prostě chceme vidět, ať už bude výsledek jakýkoliv.

A než vyrazíme do kina na všechny ty pecky, zavzpomínáme ve velké recenzi na Logana a ohlédneme se za čtvrtým ročníkem Future Gate – byl parádní. Na čekačku pak doporučujeme pár knižních pecek – završení trilogie Přechod od Justina Cronina, hororové Oneiros Markuse Heitze nebo mystický příběh (z) pražského metra Podsvětí Michala Šefary. Když nám ty knihy tak potemněly, tak nezapomeneme ani na poctu klasikovi moderního hororu H. P. Lovecraftovi. Otec Cthulhu nás opustil před osmdesáti lety a my pokorně doufáme, že si jen někde spolu s Prastarými nedopřává šlofíka. Do příjemnějšího módu se pak hodíme vymazleným scénářem Fantastických zvířat a skvělým Voláním netvora.

No a pak už jedeme čistě relaxačně. Máme totiž novou konzoli – Switch – na které jsme se pořádně vyřádili, a zaujalo nás i pár dalších her, třeba nový Resident Evil. Vyloženě zasmát se můžete u dalšího Matracmana, který je s každou další zombie kočkou lepší a lepší, a zajímavé povídání jsme schovali do článku o tzv. Pizzagate. No a k tomu všemu seriálové, knižní, filmové i ryze geekské novinky a radosti. Takže vzhůru ke hvězdám s tímhle hvězdným číslem.

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 27 březen 2017 06:10 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner