Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Deskové Hry Festival Fantazie 2017 je minulostí

Festival Fantazie 2017 je minulostí

Email Tisk

Festival FantazieLetos jsme se opět s naší redakcí  zúčastnili Festivalu Fantazie, který se konal od 29. 6. do 9. 7. 2017. Jedná se o největší pop-kulturní festival v ČR. Jeho program byl velice bohatý a zahrnoval přes 1400 pořadů a více než 700 m² věnovaných hrám.

Festival probíhal v několika budovách a přilehlých venkovních prostorech, což dovolilo pořadatelům připravit opravdu široké spektrum zábavy. Jste fanoušek videoher? Potom jste zde mohli najít nabušené počítače, konzole PS 4 a horkou novinku Nintendo Switch. Chcete se dozvědět něco o nejnovějších seriálech nebo třeba o aktuálním kulturním dění v daleké Asii? Potom tu pro vás byly přednášky lidí tématu znalých. A pokud jste měli chuť se po dlouhém sezení trochu protáhnout, byly tu pro vás připraveny taneční lekce nebo workshopy bojových umění. Kdo by nechtěl ovládat zaklínačskou školu, že?

A to není ani zdaleka vše. Jedna celá budova byla věnována deskovým hrám. Zahrát jste si mohli stovky her. Zde se dali strávit doslova hodiny plné zábavy. V kině se promítalo několik filmů denně, a to těch nejnovějších. Ve venkovních prostorech se jste si mohli vyzkoušet například lukostřelbu. Velice populární je také turnaj ve Skřetballu. Největší sekce se opět věnovala hrám. Bylo zde k nalezení muzeum videoher, místnost pro hraní po lanu a desítky herních zařízení, na který jste si mohli vyzkoušet ty nejnovější herní tituly. Například nám přišel k duhu Tekken 7, u které jsme strávili nemálo času. Součástí programu bylo také několik herních turnajů, kterých jste se mohli zúčastnit. A pokud si stejně jako my z každé akce rádi přivezete více než náramek, bylo zde připraveno několik stánků, kde jste si mohli zakoupit různé upomínkové předměty od triček, přes placky, až po postavičky.

Teryl RotheryI letos pořadatelé zajistili známé zahraniční i tuzemské hosty. A my jsme za to velice vděční, jelikož takovýchto zážitků máme poskrovnu. Letos bychom rádi zmínili dva hosty.

Prvním z nich je Dominic Carter. Stejně jako loni se pořadatelům podařilo zajistit hosta účinkujícího v jednom z nejpopulárnějších seriálů současnosti, Hry o trůny, kde stvárňuje velitele městské hlídky Janose Slynta.

Druhým hostem je herečka, která hrála v seriálu, jenž si během svého vysílání v České republice získal širokou popularitu. Jedná se o herečku Teryl Rothery. Ta ztvárnila postavu Dr. Janet Fraserové v seriálu Stargate SG-1.

Besedy se zahraničními hosty jsou tradičně vrcholem celého programu, a i letos se pořadatelům povedly.

Když jsme letos vyrazili na festival, opět jsme se těšili na nevšední zážitek, který jsme si odnesli z minulých let. Pořadatelé však náš dojem z akce ještě zlepšili. Nutno podotknout opět. Festival je totiž rok od roku více a více doladěný a pokaždé přidá novou várku obsahu. Je také nutné zmínit, že i přes svoje zaměření na fanoušky pop-kultury, festival dokáže naprosto uspokojit i lidi, kteří do svého života běžně aktivity jako hraní her nebo cosplay nevpouštějí. To považujeme za největší přednost festivalu. Pokud Vás tedy k festivalu táhne pouhá zvědavost, nikoliv vaše koníčky, rozhodně se nebojte příští rok festival navštívit, jistě nebudete zklamaní.

Festival Fantazie

Aktualizováno ( středa, 12 červenec 2017 07:12 )  

 

ALBI Česká republika a.s.MINDOK s.r.o.Dino Toys s.r.o.ADC Blackfire Entertainment s.r.o. Press-Pygmalion s.r.o.

Česká deskoherní společnost o.s.Corfix Distribution a.s.TreflHasbro Czech s.r.oPiatnik

JirasGames, a.s.Pexi, s.r.o.RexHry.cz - Rexport, s.r.o. StragooBonaparte  - Martin Trik

EFKO-karton, s.r.o. AlexanderDeskové hryAngličtina - Hry


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama - hry

Banner
Banner

Doporučujeme

Zábava na Chrudimsku

Hrajeme si s Chrudimkou

Reklama - hry

Banner
Banner