Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 17. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Festival integrace Slunce v Praze klepe na dveře a představí se na něm i Chrudimáci

Festival integrace Slunce v Praze klepe na dveře a představí se na něm i Chrudimáci

Email Tisk

Festival integrace SlunceVýznamnou součástí pražského kulturního dění bude v listopadu Festival integrace Slunce. Jde o 16. ročník přehlídky v bezbariérovém Paláci Akropolis, během níž spolu na jednom pódiu vystupují kumštýři se zdravotním postižením i bez něj, profesionálové i amatéři, dospělí i děti. Festival, který pořádá sdružení Sukus ve spolupráci s Junior klubem Na Chmelnici a Palácem Akropolis, se koná od pondělí 8. do neděle 14. listopadu 2010.

Dopoledne můžete navštívit vystoupení nejmladší generace. Hudební, taneční, divadelní i výtvarné dovednosti předvedou děti a mládež z Prahy, Chrudimi, Ústí nad Labem, Tasova a Olomouce.

Festival integrace SlunceCo si přichystali Východočeši? Pod názvem Živly začne v úterý v 10 hodin společné vystoupení Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim – denního stacionáře Jitřenka pro děti, mládež a dospělé s mentálním či kombinovaným postižením výtvarného kroužku Paletka z Mateřské školy Svatopluka Čecha Chrudim. Vstup je zdarma.

Večery budou patřit hlavně profesionálním souborům a premiérám. Za zmínku stojí třeba benefiční koncert ke 20. výročí Centra integrace dětí a mládeže z Prahy-Karlína (pondělí od 19 hod.); premiéra komedie Podivná paní Savageová, která se odehrává v prostředí psychiatrické léčebny, v podání divadelního souboru zrakově postižených Verva (úterý od 19.30 hod.); pohádková hra Největší poklad v podání brněnského Divadla Neslyším (středa od 19.30 hod.) či Milostný trojúhelník (čtyřúhelník?) – improvizační večer hereckého tria Pavel Liška, Martin Zbrožek a Josef Polášek, které doplní speciální host (neděle od 20 hod.).

Festival integrace SlunceKompletní program najdete na stránkách http://www.festivalslunce.wz.cz/. Na dotazy odpoví Vlasta Rydlová na telefonu 728 248 925 či e-mailu o.s.sukus@seznam.cz.

Zdravotně postižení lidé, kteří jsou držiteli průkazu ZTP či ZTP/P, mají vstup zdarma na úplně všechna představení. Vstupenky na večerní představení lze zakoupit v pokladně Paláce Akropolis nebo v síti Ticketpro.

Mediálními partnery festivalu jsou Vozíčkář – časopis nejen pro sedící, Abilympijský zpravodaj a Radio 1.

 

Aktualizováno ( středa, 03 listopad 2010 16:42 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Mudrci zdaleka nepřinesli světu tolik vzruchu a štěstí jako prostí lidé.

RAABE


Reklama

Banner
Banner
Banner