Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Festival Mariánské léto Brno láme rekordy

Festival Mariánské léto Brno láme rekordy

Email Tisk

Festival Mariánské léto Brno láme rekordyBrno má konečně svůj vlastní festival, který se trefil do černého jak místem, tak i programovým složením. „Za sedm let života v Brně vím, že tady vždycky fungovala dobře alternativní a undergroundová muzika. Brněnský posluchač je náročnější a patrně i zkušenější. My jsme tomu děsně rádi, protože můžeme udělat malinko alternativnější program, který není přád ten samý festivalový kolovrátek a přitom to je takhle úspěšné. Na Mariánském létu v překrásném Mariánském údolí v Líšni vystoupí v sobotu 27. srpna 2016 velmi kvalitní interpreti jako je Richard Müller, Stromboli, Zrní nebo Bára Poláková se svojí superpopulární písní Nafrněná či Kráva“, říká dramaturg festivalu Libor Pavlata.

Festival však není v žádném případě sterilně akademická záležitost, ale naprosto skvělá zábava, o níž se dále postarají např. Wohnouti a třešničkou na dortu je, že zde vystoupí s dámou českého popu – paní Evou Pilarovou! Velmi příjemnou záležitostí bude vystoupení ANNY K , která přiveze zbrusu nové skladby z právě chystaného alba z nichž tady některé zazní vůbec poprvé. Objeví se i velmi mladá, ale nadějná elektroswingová kapela Mydy Rabycad, která jako teprve druhá v historii českých kapel byla zařazena na světovou festivalovou extratřídu Glastonbury v Británii. Kdo má rád Parov Stelar – zahraniční ikonu elektroswingu, tak si tady přijde na své a mnozí dokonce tvrdí, že Mydy Rabycad jsou ještě zajímavější. Každopádně Mariánské léto budou zahajovat v sobotu 27. srpna už v jedenáct dopoledne.

Do popředí se velmi rychle vrací Marek Ztracený, který svým druhým albem přesvědčil, že umí být velmi zábavný a rytmický, že nezůstane jedna noha v klidu. Pro tu nejmladší část publika zde vystoupí hip-hopoví ATMO Music, kteří už nasbírali několik desítek milionů shlédnutí na Youtube. Pětadvacáté výročí zde oslaví brněnská domácí formace rockové alternativy – skupina Tibet, která zde představí úplné novinky i výročně pojaté nejstarší skladby.

Mariánské léto Brno však není jen o muzice. Je to především shledání Brňanů a společná oslava konce prázdnin ve víru hudby, tance a zábavy. Takže po skončení živé produkce se tady ještě pokračuje v DJ’s stanu.

Letos přibude druhá ministage pod názvem REC STAGE„ kde si budou moct zahrát i diváci a zároveň zde vystoupí několik mladých, ale velmi kvalitních profesionálních skupin.

Mariánské léto Brno bylo po loňsku, pro svoji naprostou čistotu, zařazeno do programu „Čistý festival“ , který se stará o propagaci třídění odpadu a čistotu prostředí vůbec a to nejen na festivalech.

Zároveň si zde diváci budou moct užít několika barů a zón navíc, které pro ně připravili pořadatelé letos navíc. Mariánské léto Brno sa tak zařadilo mezi nemnoho velmi úspěšných festivalů, které nabízejí něco jiného a zároveň si jsou schopny udržet diváckou popularitu.

Více na www.marianskeleto.cz nebo na Facebooku.

Aktualizováno ( neděle, 07 srpen 2016 09:23 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner
Banner
Banner