Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Festival Mariánské léto Brno láme rekordy

Festival Mariánské léto Brno láme rekordy

Email Tisk

Festival Mariánské léto Brno láme rekordyBrno má konečně svůj vlastní festival, který se trefil do černého jak místem, tak i programovým složením. „Za sedm let života v Brně vím, že tady vždycky fungovala dobře alternativní a undergroundová muzika. Brněnský posluchač je náročnější a patrně i zkušenější. My jsme tomu děsně rádi, protože můžeme udělat malinko alternativnější program, který není přád ten samý festivalový kolovrátek a přitom to je takhle úspěšné. Na Mariánském létu v překrásném Mariánském údolí v Líšni vystoupí v sobotu 27. srpna 2016 velmi kvalitní interpreti jako je Richard Müller, Stromboli, Zrní nebo Bára Poláková se svojí superpopulární písní Nafrněná či Kráva“, říká dramaturg festivalu Libor Pavlata.

Festival však není v žádném případě sterilně akademická záležitost, ale naprosto skvělá zábava, o níž se dále postarají např. Wohnouti a třešničkou na dortu je, že zde vystoupí s dámou českého popu – paní Evou Pilarovou! Velmi příjemnou záležitostí bude vystoupení ANNY K , která přiveze zbrusu nové skladby z právě chystaného alba z nichž tady některé zazní vůbec poprvé. Objeví se i velmi mladá, ale nadějná elektroswingová kapela Mydy Rabycad, která jako teprve druhá v historii českých kapel byla zařazena na světovou festivalovou extratřídu Glastonbury v Británii. Kdo má rád Parov Stelar – zahraniční ikonu elektroswingu, tak si tady přijde na své a mnozí dokonce tvrdí, že Mydy Rabycad jsou ještě zajímavější. Každopádně Mariánské léto budou zahajovat v sobotu 27. srpna už v jedenáct dopoledne.

Do popředí se velmi rychle vrací Marek Ztracený, který svým druhým albem přesvědčil, že umí být velmi zábavný a rytmický, že nezůstane jedna noha v klidu. Pro tu nejmladší část publika zde vystoupí hip-hopoví ATMO Music, kteří už nasbírali několik desítek milionů shlédnutí na Youtube. Pětadvacáté výročí zde oslaví brněnská domácí formace rockové alternativy – skupina Tibet, která zde představí úplné novinky i výročně pojaté nejstarší skladby.

Mariánské léto Brno však není jen o muzice. Je to především shledání Brňanů a společná oslava konce prázdnin ve víru hudby, tance a zábavy. Takže po skončení živé produkce se tady ještě pokračuje v DJ’s stanu.

Letos přibude druhá ministage pod názvem REC STAGE„ kde si budou moct zahrát i diváci a zároveň zde vystoupí několik mladých, ale velmi kvalitních profesionálních skupin.

Mariánské léto Brno bylo po loňsku, pro svoji naprostou čistotu, zařazeno do programu „Čistý festival“ , který se stará o propagaci třídění odpadu a čistotu prostředí vůbec a to nejen na festivalech.

Zároveň si zde diváci budou moct užít několika barů a zón navíc, které pro ně připravili pořadatelé letos navíc. Mariánské léto Brno sa tak zařadilo mezi nemnoho velmi úspěšných festivalů, které nabízejí něco jiného a zároveň si jsou schopny udržet diváckou popularitu.

Více na www.marianskeleto.cz nebo na Facebooku.

Aktualizováno ( neděle, 07 srpen 2016 09:23 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner