Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 23. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave Clarke

Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave Clarke

Email Tisk

Festival Pleasure Island představuje hvězdu jménem Dave ClarkeDalším ze symbolů techno scény, který vystoupí na zatím největším tanečním festivalu tohoto léta, Pleasure Island, bude anglický DJ a producent Dave Clarke. Jeho magické vystoupení se odehraje na Techno Masters stagi,která je jednou ze 7 festivalových scén, na kterých se představí více než 70 zahraničních a domácích hvězd elektronické hudby. Na stagi vystoupí po boku dalších techno kouzelníků jakými jsou Umek, Rush, Adam Beyer, Marko Nastić či Pet Duo.

 

 

Davel Clarke se narodil v britském Brightonu. Jak sám přiznává, ve škole patřil mezi problémové žáky, za což mohlo také jeho slabé rodinné zázemí. K DJingu ho přiměla kombinace, otcovo zájmu pro nové technologie a matky sbírka disco-soulových desek jako Roy Ayers či The Crusaders. Když se jeho rodiče rozvedli, utekl z domu a přespával různě po venku, až mu jeho kamarád nabídl útočiště.

Od soulu přes psychadelickou hudbu až ke klasickému houseu z Chicaga objevoval svůj styl jako začínající DJ v rodném Brightonu. V roce 1994 se zvedla jeho reputace díky sérii vydáných nahrávek pod kolektivním názvem „Red“. Následovalo první debutové album „Archive 1“, které v sobě již začalo zahrnovat kromě prvků breakbeatu také techno. Následující „World Service“ se dostala do top desítky kompilací podle Resident Advisor. Díky tomuto úspěchu ve kterém ukázal svou vášeň pro electro a techno dostal nabídku od labelu Skint Records. V roce 2004 následovala deska „Devils Advocate“, které v sobě obsahovala temnou techno energii mixlou s hip hopovými beaty. Kladné ohlasy kritiků následovaly také po vydání „Rexes and Rareties“ v roce 2007, které se stalo albem měsíce. Poté následovala pauza, kterou Dave Clarke odůvodnil: „Kdybych šel zpět do studia, tak byl mohl pokračovat v tom co jsem dosud vyprodukoval, ale já jsem chtěl začít s něčím co jsem ještě neudělal“. Přestěhoval se do Amsterodamu, které ho kulturně více inspirovalo. Kromě jiného má za sebou také úspěšnou radiovou show White Noise na holandském radiu 3FM a vlastní také stejnojmenný label na kterém vydává vlastní produkci.

Pokuď již nyní víte, že se chcete nechat očarovat vystoupením tohoto skvělého DJe a producenta po boku dalších, neméně slavných jmen, neváhejte s nákupem nejlevnějších vstupenek. Ty jsou v prodeji během července za 1290Kč v síti Ticketpro, a jejich cena se na místě zvýší na konečný 1390 Kč. Pro ty nejnáročnější je spuštěn také předprodej omezeného počtu VIP vstupenek za 2500 Kč s přístupem na luxusní VIP terasu s výhledem na hlavní stage..

Více informací se můžete dočíst na www.pleasureisland.cz a www.daveclarke.com 

 

   

Aktualizováno ( pondělí, 19 červenec 2010 08:55 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Není nic hroznějšího nežli vzájemná lhostejnost známých lidí vůči sobě.

HAUPTMANN


Reklama

Banner
Banner
Banner