Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 26. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Festival SOUNDTRACK Poděbrady

Festival SOUNDTRACK Poděbrady

Email Tisk

Lucie

Nový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje.

Po úspěšném úvodním festivalovém traileru, který proběhl 27. 8. 2016 v Poděbradech, a který navštívilo přes 15.000 lidí, připravuje pořadatel SOUNDTRACK FESTIVAL a.s. oficiální 1. ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Festival cílí na celou rodinu, návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Jeho významným přínosem pro veřejnost je bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditace. Očekávaná návštěvnost je opět 15.000 lidí denně, tedy za 4 dny 60.000 návštěvníků.

DRAMATURGIE 2017

Pro rok 2017 máme připraveno několik velkých koncertů – světové i české premiéry, programy pro děti i pokročilé
publikum. Aktuální novinkou je koncert kapely LUCIE, která vystoupí 24. 8. 2017 se speciálním programem LUCIE ve filmu. Bude to jediný koncert skupiny v letošním roce!

Můžeme se těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Cenu získal za hudbu k rovněž Oscarovému filmu Život je krásný a je ctěn pro spolupráci s mistry kinematografie jako Federico Fellini (Ginger a Fred, Interview) či bratři Tavianiové (Good Morning Babilonia, Kaos). Nicola Piovani vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. ve 21.00 hodin. Jedná se o první a jediné vystoupení v ČR.

Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa - The Antagonists (hear the movies, watch the music). Samotáři, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Václav, Kriminálka Anděl, Ve stínu, Teorie Tygra a mnoho dalších filmových a televizních děl – uvidíme a uslyšíme jedinečné vystoupení s Komorní filharmonií Pardubice a kapelou, ve které hrají osobnosti jako Václav Havelka, Sára Vondrášková, Marek Doubrava, Marek Frič, Jenovéfa Boková a Marie Dorazilová. Koncert proběhne v pátek 25. 8. ve 21.00 hodin. Rodiny s dětmi potěší dva programy Jaroslav Uhlíř autor skvělé filmové hudby Ať žijí duchové, Trhák, Vrchní prchni, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vratné lahve atd., který vystoupí se svou doprovodnou kapelou v klasickém pop-rockovém složení. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil Jaroslav Uhlíř převážně ve spolupráci se Zdeňkem
Svěrákem jako jsou Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru, Není nutno a dalších.

V neposlední řadě stojí za zmínku uvedení filmu Tři oříšky pro Popelku. Geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr s velkoplošnou projekcí filmu. Uvedení pohádky v tomto provedení bude též světovou premiérou. Do Poděbrad přiletí z USA jeho dcera Jana Wallace Svobodová, která by cenu převzala a které uspořádáme výstavu fotografií.

Díky spolupráci s HBO připravujeme i program hudby ze seriálů této televize v čele se seriálem Hra o trůny. Dále zazní seriály True Blood, Sex ve městě, Twin Peaks, True Detective, Sedmilhářky, Až po uši a další.

Opět připravujeme bohatý doprovodný program a naplníme celý lázeňský park hudbou, uměním a zábavou.

 

http://soundtrackfestival.cz

 

Lucie

Aktualizováno ( středa, 09 srpen 2017 17:02 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři únikové hry EXIT

SOUTĚŽ o originální českou párty hru TEPfaktor

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Jediný prostředek, jak snést život - je považovat jej za krásný.

John Lennon


Reklama

Banner
Banner
Banner