Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Filmový tip - Temný rytíř povstal

Filmový tip - Temný rytíř povstal

Email Tisk

Filmový tip - Temný rytíř povstalV kinech od 26. července 2012, Warner

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu.
Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusí jeho síly proti Baneovi stačit.

 

Originální název: The Dark Knight Rises
Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA / Velká Británie, 2012, 164 min

Filmový tip - Temný rytíř povstalRežie: Christopher Nolan
Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul, Ben Mendelsohn, Burn Gorman, Daniel Sunjata, Aidan Gillen, Nestor Carbonell, Brett Cullen, Reggie Lee, Chris Ellis, Juno Temple, Thomas Lennon, Rob Brown, Fredric Lehne, Will Estes, David Dayan Fisher, Brent Briscoe, John Nolan, Robert Wisdom, Ian Bohen, Uri Gavriel, Aramis Knight, Josh Stewart, William Devane, Joey King, Liam Neeson, Cillian Murphy, Tom Conti, Desmond Harrington, Tomas Arana, Jillian Armenante, Aja Evans, Wade Williams, Jake Canuso, Daniel Newman, Warren Brown, Christopher Judge, Jason Yee, Michael Papajohn


Zajímavosti o filmu:

Filmový tip - Temný rytíř povstal- Christopher Nolan je první, kdo režíruje více než dva filmy o Batmanovi, a Christian Bale první herec, který ztvárnil postavu Batmana třikrát.

- Natáčení probíhalo převážně v Pittsburghu. Pro toto město se tvůrci rozhodli zejména kvůli jeho architektuře. Dále se filmovalo v Indii, Londýně, Nottinghamu, Glasgow, Los Angeles a New Yorku, kde v několika scénách posloužila coby sídlo Wayne Enterprises budova Trump Tower.

- Film je už pátou spoluprací herce Michaela Cainea a režiséra Nolana. Sám Christopher řekl: "Vždy je dobré mít ve filmu trochu Michaela Cainea."

- Během natáčení byla zničena IMAX kamera poté, co do ní narazil Batpod Seliny Kyle (Anna Hathaway). V celé Batmanovské trilogii se tak jedná již o druhou kameru tohoto typu, kdy první byla doslova smetena při natáčení scény podzemního pronásledování s Jokerem (Heath Ledger) v náklaďáku.

Filmový tip - Temný rytíř povstal- Během natáčení scény na rugbyovém stadionu Heinz Field v Pittsburghu se účastnilo okolo 10 000 komparzistů. Někteří hráči amerického fotbalu, kteří se ve scéně objevili, ztvárnili sami sebe, a to včetně hvězdy Hinese Warda.

- Jeden z důvodů, proč Christopher Nolan obsadil Toma Hardyho do role Banea, byl jeho výkon ve filmu RocknRolla (2008). Hardy si dlouhou dobu myslel, že režiséra oslovil rolí ve filmu Bronson (2008), avšak pouze do doby, než zjistil, že Nolan film o notorickém násilníkovi nikdy neviděl.

 

 

Více o filmu na ČSFD.

Aktualizováno ( pondělí, 30 červenec 2012 13:17 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Mudrci zdaleka nepřinesli světu tolik vzruchu a štěstí jako prostí lidé.

RAABE


Reklama

Banner