Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Florbalu se ve Skutči daří

Florbalu se ve Skutči daří

Email Tisk

florbalPrázdniny skončily a začala škola, ale také spoustu sportovních akcí jako fotbalová Gambrinus liga, hokejová Tipsport Extraliga a sportovat se začalo i v krajských a okresních ligách. Jsou ovšem i sporty, o kterých není moc slyšet. Jsou to především amatérské sporty, což znamená, že se tím hráči ani v nejvyšších ligách neživí.

Mezi tyto sporty patří i florbal. Florbal je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících sportů u nás i ve světě. Se svojí základnou více než 70 000 členů, patří mezi nejrozšířenější sporty v České republice. A to i přes svoji krátkou historii, kdy oficiální založení České florbalová unie (ČFbU) se uskutečnilo teprve v roce 1992. Tomuto rychlému rozvoji vděčí zejména, stejně jako v okolních státech, především florbalové dění na základních a vysokých školách. Dalšími důvody je finanční nenáročnost, snadná dostupnost a především velice dobrá medializace tohoto sportu.

V současné době sdružuje mezinárodní florbalová federace (IFF) přes 50 zemí mezi které patří i Česká republika, Pákistán, Nigerie. Nejpopulárnější je tento sport zejména ve skandinávských zemích, kde každým rokem sleduje ligové duely mnoho tisíc nadšených diváků. České republice patří také jedno prvenství v tomto rychle se rozvíjejícímu sportu a to díky největšímu florbalovému turnaji na světě zvaného CZECH OPEN, který každoročně přivítá více než 200 týmů z celého světa. Velký úspěch dosáhla také naše reprezentace v roce 2004, kdy na mistrovství světa skončila na výborném 2. místě a na 3. místě v roce 2010. Dalším úspěchem skončila také kandidatura na MS 2008, které se konalo v Praze a finále proběhlo v největší hale u nás O2 Aréně, kde finálové boje sledovalo 14.208 diváků.

Nyní startují kola pardubické a hradecké ligy.

V sobotu 14. září 2013 se v hale v Heřmanově Městci hrálo 1. kolo Pardubické ligy. Do nové sezony vlétl i nováček FbC Skuteč, který loni postoupil z přeboru a hned ukázal, že se s ním musí počítat i v této sezoně. Po Dvou zápasech je Skuteč s plným počtem bodů na prvním místě.

Pardubický přebor odehraje své zápasy 22. září 2013 ve sportovní hale ve Vysokém Mýtě

2. liga dorostenců má na programu své zápasy 28. září 2013 v Městské sportovní hale ve Skutči.

 

 

Aktualizováno ( pondělí, 16 září 2013 06:54 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner