Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Friends fest - festival plný nejen Ameriky, ale hlavně prima zážitků

Friends fest - festival plný nejen Ameriky, ale hlavně prima zážitků

Email Tisk

SOUTĚŽ o vstupenky na Friend Fest do Pardubic

Já osobně nejsem fanouškem typického „amerického“ stylu – dětské soutěže krásy, okázalé party, křečovité sitcomy, Santa Claus...Nicméně má pro mě hodnotu ať už v krásných přírodních scenériích, oblíbených hudebních kapelách, filmech, nebo některých zvycích, které nyní již třetím rokem aktivně a s radostí zažívám jako učitelka na anglicko-české základní škole se svými dětmi.

Friends Fest 2017, foto: (c) FotoZajda.czJako již poněkolikáté v rámci mého letošního zážitkového léta, jsem dostala tip od kamaráda - momentálně na Friends fest – americký festival konaný na pardubickém závodišti. Vyrazila jsem na něj se svojí pětiletou dcerou a předem důkladně prostudovaný program mi nastavil očekávání zajímavě stráveného dne. Malá byla nadšená už u vstupu z prvního festivalového náramku v životě, který si důležitě nechala nalepit na zápěstí a s radostí jsme se vrhly dovnitř. Během chvíle nás zaujaly nádherné motorky, hrdě opečovávané svými majiteli, stejně jako vozový park aut, stojících opodál. Stánky s občerstvením nás lákaly svojí vůní na pravé americké dobroty – steaky, hotdogy, lívance s javorovým sirupem, nebo poctivé hamburgery. Vše označeno popisky s logem festivalu, v jednotném duchu – i to dotvářelo pozitivní vnímání celé akce.

Pomalu jsme nevěděly, kde se dřív zastavit – pro děti několik skákacích hradů, nafukovací lezecká stěna (ze které jsem malou nemohla víc jak půl hodiny sundat), projížďky na koních, možnost vyzkoušet si slepeckého vodícího pejska s reálným zážitkem – bílou holí a zavázanýma očima, indiánská vesnice s „opravdovými“ indiány…

Friends Fest 2017, foto: (c) FotoZajda.czNásledně profesionálně a vtipně moderovaný den Martinem Dejdarem a Petrem Vackem, prokládaný ukázkami amerického fotbalu, přehlídkou vojenských aut a do celého dne zapadajícími koncerty. Elvis Presley z Ostravy se svou revivalovou kapelou byl perfektní – zpěv, kostým, autentická gesta, způsob vyjadřování a závěrečný odjezd v americkém voze přímo z pódia, to mělo šťávu. Návštěvníci, vlnící se pod pódiem, zpívali známé melodie a jen neradi Elvise propustili, aby uvolnil místo dalšímu programu. Večerní koncert britských zakladatelů hardrocku,Uriah Heep, jsme už, bohužel, nestihly, ale jsem přesvědčená, že byl pomyslnou třešinkou na dortu celé akce.

Myslím, že jsem ani nezvládla vyjmenovat všechny aktivity, které bylo možné vyzkoušet a popsat všechny body programu, bylo to prostě neuvěřitelně našlapané!

Friends fest dělá čest svému názvu, je o tom, že zde strávíte den s partou přátel, stejně tak s rodinou, protože tenhle festival je přátelský ke všem návštěvníkům. Byl to den plný zážitků, které rozhodně nepatřily k laciným a umělým, byly opravdové a emotivní!

 

https://friendsfest.cz/cs   |   www.facebook.com/friendsfest.cz

 

Aktualizováno ( pondělí, 14 srpen 2017 15:07 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner