Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba George Ezra zavítá se svým turné Wanted on Voyage do Prahy!

George Ezra zavítá se svým turné Wanted on Voyage do Prahy!

Email Tisk

george.ezra_-_wanted.on.voyage_-_plakat3V pondělí 10. listopadu 2014 zahraje od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru vycházející hvězda britské folkrockové scény George Ezra, jenž se do českého povědomí dostal především svými singly Budapest a Did You Hear The Rain?, které v poslední době úspěšně okupovaly vrchní příčky předních světových a radiových hitparád.

 


George Ezra, celým jménem George Ezra Barnett je teprve jednadvacetiletý zpěvák a skladatel původem z Velké Británie, který debutoval albem Wanted on Voyage, jež vyšlo 30. června 2014 a právě s tímto albem vyráží na turné, při němž hodlá zavítat také do našich končin.

Ezra zakládá svůj osobitý styl na kombinaci hlubokého hlasu (díky němuž někoho možná překvapí jeho útlý věk, protože čistě jenom podle hlasu zní, jakoby byl mnohem starší), s nímž však dokáže jít i do velice překvapivých výšek a relativně prostého, avšak o to více úderného a „trefného" hudebního doprovodu. Ten je často velice jednoduchý, ale v tom nejlepším slova smyslu – instrumentální složka není obalena do škodlivého množství přidaných elektronických efektů a zbytečných úprav, což je v dnešní době zajisté příjemná změna.

 


Hlavním rysem Ezrových písní je základ stojící kdesi na pomezí folku a bluesu, který je následně podle potřeby doplněn rockovými nebo naopak popovými prvky. Díky tomu písně z alba nepůsobí jednotvárně, ale zároveň, díky již zmiňovanému společnému základu ani rozpolceně či nesourodě, jak to u některých alb bývá.

Více snad již stačí jen říci, že pokud se vám tedy takovýto styl hudby líbí nebo jste rovnou fanoušky George Ezry, určitě si v kalendáři dopředu uvolněte místo, ať si takovouto událost nenecháte ujít!

Ceny lístků se pohybují okolo 450 Kč a lze je objednat přes internet (například zde) či zakoupit v prodejnách sítě Ticketpro nebo přímo na pokladně Lucerna Music Baru.

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:21 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Slávu velkých lidí vždy měříme prostředky, kterými ji dosáhli.

ROCHEFOUCAULD


Reklama

Banner
Banner
Banner