Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Harry Waters v ČR v doprovodu české jazzové elity

Harry Waters v ČR v doprovodu české jazzové elity

Email Tisk

Harry Waters v ČR v doprovodu české jazzové elity

V dubnu 2011 se Harry Waters vrací do Prahy v rámci tour The Wall Live, kde vystupuje po boku svého otce Rogera Waterse. Kromě boření zdí však tohoto výborného instrumentalistu čeká vlastní tour zvané Harry Waters & Friends. Během něj v Praze odehraje hned dva exkluzivní jazzové koncerty v doprovodu špičkových českých muzikantů.

Jméno Harryho Waterse není českému publiku vůbec cizí. Již na dHarry Watersvou turné (In The Flesh tour 2002 a The Dark Side Of The Moon tour 2007) ho mohlo obecenstvo vidět v Praze se svým otcem. V roce 2009 si ho Filip Benešovský pozval jako speciálního hosta pro multimediální mega show The Wall 2009, kterou sledovala plná O2 arena. V březnu roku 2010 Harry Waters Quartet vystoupil během vyprodaného finálového večera na mezinárodním festivalu Jazzinec v Trutnově. Nyní, v dubnu 2011, se Harry Waters vrací do Prahy. Kromě avizovaných koncertů The Wall  ho však čeká i jazzové tour. Dva exkluzivní jazzové koncerty v doprovodu špičkových českých muzikantů odehraje Harry Waters 14. dubna v kavárně Potrvá na Praze 6 a 17. dubna v pražském klubu Jazz Dock na břehu Vltavy, kde vystoupí i speciální hosté. Již nyní je možné zakoupit vstupenky na oba koncerty, na první vystoupení je předprodej v kavárně Potrvá, na druhý koncert se koná předprodej v klubu Jazz Dock. Ceny vstupenek se pohybují od 200 – 250 Kč.

14.4.2011 – 20:00 Potrvá, Praha – Harry Waters & Friends
17.4.2011 – 22:00 Jazz Dock, Praha – Harry Waters & Friends + special guests

Po boku talentovaného londýnského pianisty na obou koncertech vystoupí přední muzikanti české jazzové scény: saxofonista Jakub Doležal, na kontrabas zahraje Jan Greifoner a za bicí soupravu usedne Filip Jeníček. Na druhém vystoupení se pak návštěvníci mohou těšit na speciální hosty v podobě slavného baskytaristy Filipa Benešovského a zpěvačky Lady Soukupové.

Čtyřiatřicetiletý Harry WateHarry Watersrs se narodil do hudební rodiny. Dětství strávil obklopen muzikou kapely Pink Floyd, kde jeho otec Roger Waters byl po dlouhá léta lídrem této rockové ikony. Hudební začátky mladého muzikanta se tedy dostavily již ve věku osmi let, kdy se poprvé setkal s pianem a osvojil si základy hry na něj. Během dospívání si pak vyzkoušel hraní  v metalových, popových či funkových seskupeních. Ve svých dvaceti letech však propadl kouzlu jazzu. Ovlivněn tvorbou světových jazzových velikánů v podobě Oscara Petersona či Keitha Jarretta, našel cestu, která je mu nejbližší. Po angažmá z The Ozric Tentacles, Marianne Faithfull a Rogerem Watersem, si Harry založil vlastní jazzový kvartet. Obklopil se významnými jazzovými muzikanty, jako jsou izraelský kontrabasista Yaron Stavi či australský saxofonista Brandon Allen. V loňském roce si i české publikum mohlo poprvé vychutnat kouzlo autorského old school jazzu v podání dreadovaného pianisty a jeho kolegů. Rok 2011 však přinese hned dva jazzové koncerty tohoto muzikanta  v Praze.  Během dvou unikátních vystoupení návštěvníci uslyší vlastní tvorbu Harryho Waterse i průřez nezapomenutelnými světově proslulými jazzovými skladbami. Nenechte si ujít tento jedinečný jazzový svátek.

 

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 13 leden 2011 12:42 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner