Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Hlavní česká atletická hvězda počtvrté patronkou středoškoláků

Hlavní česká atletická hvězda počtvrté patronkou středoškoláků

Email Tisk

Corny Liberec (zdroj: www.ssap.cz)V Chrudimi se ve čtvrtek 1. října 2009 uskuteční krajské finále Corny Středoškolského atletického poháru. Následně na 13. října se do Břeclavi sejde 16 nejúspěšnějších týmů středních škol z okresních a krajských kol, aby se utkaly o celorepublikový pohár. A opět jejich snažení podpoří oštěpařská šampionka Barbora Špotáková, která je již čtvrtým rokem patronkou Corny SŠAP.

Předloni její charitativní hod klasickým oštěpem navíc vynesl příspěvek pro místní Denní centrum Utilis. Loni si na sebe měly vydělat samy děti, které házely molitanovým náčiním a součet jejich výkonů v metrech dal stejně jako před dvěma lety výslednou částku v tisících. Nakonec se ale Špotáková rozhodla vylepšit jejich bilanci a oštěpem hodila z místa za 24 metrů, celkově tedy připadlo břeclavskému Centru od firmy Hero 78 tisíc korun.

 

Patronát nad Corny Středoškolským pohárem převzala Bára Špotáková od desetibojaře Tomáše Dvořáka, trojnásobného mistra světa. Mistryně světa i olympijská vítězka letos potvrdila stříbrem v Berlíně příslušnost ke světové špičce, když na čtvrté velké akci v řadě získala cenný kov. Její popularita pomáhá mladé adepty přitáhnout ke královně sportu.

 

Letos bojují mladé atletické naděje o pohár již po dvacáté osmé. Soutěž je určena pro studenty 1. až 4. ročníku SŠ (také pro kvinty až oktávy víceletých gymnázií), konkrétně sportovce narozené 1990 až 94 včetně. Okresní a krajská kola probíhají od 1. září do 2. října, finále je pak na programu 13. října v Břeclavi. Za školu může v kvalifikačních kolech soutěžit až dvanáct atletů, pro finále jsou pak týmy desetičlenné. Hodnotí se podle bodovacích tabulek dva nejlepší výkony v jednotlivých sedmi disciplínách. Dívky běhají 60, 200 a 800 m, a hází tříkilovou koulí, chlapci mají na programu 100, 400 a 1500 m, a kouli 5 kg. Pro obě kategorie pak platí výška, dálka a štafeta 100-200-300-400 m.

 

Z okresního kola postupují vítězové do krajského. Totéž platí analogicky pro ?pokračování" do finále, v něm navíc startují dvě družstva s nejvyšším bodovým ziskem z 2., popř. 3. místa. Celkově tedy atmosféru finále zažije 16 středních škol z celé České republiky. Loňské poháry získali chlapci Církevního gymnázia Německého řádu v Olomouci historickým součtem 10004 bodů a dívky ze Slezského gymnázia v Opavě (8986).

 

Corny středoškolský atletický pohár pomáhá nejen přivádět nové naděje ke krásnému sportu. Podchycuje také mladé lidi, teenagery v obtížném věku, kdy mají jiné, mnohdy mimosportovní zájmy.

 

Více informací naleznete na www.atletika.cz a na www.ssap.cz

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 22 říjen 2009 07:04 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner