Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Horké noci s vůní levandule a broskvoňových květů...

Horké noci s vůní levandule a broskvoňových květů...

Email Tisk

Levandulové nociHlavní postavou románu je osmadvacetiletá Isabelle Tegenová. Se svým úspěšným manželem žije v Hamburku v přepychu a bohatství, ovšem šťastná není. Frithjof, který ve svých čtyřiatřiceti letech zdědil obrovský majetek a zavedenou firmu po svém otci, má Isabelle spíše na ozdobu a reprezentaci sebe samého, o velké lásce nemůže být řeč. Když se Isabelle během několika měsíců nepodaří „plánovaně“ otěhotnět, přijde Frithjof s návrhem umělého oplodnění. Nejedná se vlastně ani tak o návrh, jako o hotovou věc, která se uskuteční. A to je pro Isabelle poslední kapka. Sbalí si své věci a opustí nejen manžela, ale i Německo. vydá se do Francie do Provence, která ji velice láká. Potřebuje být sama a ujasnit si, co se životem dál.

Shodou náhod a okolností má možnost se ubytovat na statku plném velmi příjemných a srdečných obyvatel. Na Rinquinqaine poznává paní Cécile, Matilde, její starší dceru, pratetu Germaine, malého Laurenta, syna mladší dcery paní Cécile. Ale hlavně Corina Le Bera... Céciliina syna s uhrančivýma zelenýma očima. Corin je mladý vdovec a přestože byl úspěšný architekt, nyní se stará o statek. Isabelle rozhodně není lhostejný, ale na scéně se také objevuje Madeleine, krásná a bohatá Corinova kamarádka z dětství.

Je Madeleine opravdu pouze dobrá kamarádka? Navíc... Isabelle je stále vdaná žena, o čemž nemá nikdo ze statku ani potuchy. Má v úmyslu se k manželovi vrátit nebo úplně změní svůj dosavadní život?

Kniha zaujme na první pohled krásnou obálkou. Bohužel jsem ji začala číst po příběhu, který byl napsán velmi svižně a takříkajíc „živě“. A to asi ovlivnilo z části i můj pohled na ni. Levandulové noci mi přišly takové rozvláčné, první polovina knihy mě v podstatě docela nudila, nic zvláštního se tam neudálo. Autorka mnohem lépe popisuje prostředí plné broskvoní a voňavé levandule než charaktery hrdinů příběhu. Postavy jsou vykreslené tak nějak povrchně, neživě, mnoho nezaujmou. Druhá polovina knihy je přece jen o trochu živější a četla jsem ji s větší chutí.

Doporučuji, pokud hledáte jednoduchý románek, protože nic složitého v knize opravdu nenajdete. Pokud vás láká prostředí Provence, pak si přijdete na své, jelikož krajina je popisována velmi sugestivně a krásně navodí představy voňavých levandulových polí a broskvoňových květů. Milá oddechovka z krásné oblasti Provensálska.

Zpočátku jsem myslela, že knihu ohodnotím pouze průměrně, ale nakonec dávám čtyři hvězdičky, i když slabší. Plus má prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Doufám, že se mi do Francie a oblasti Provence podaří někdy také podívat. Nejspíš si přečtu i pokračování, protože mě přece jen zajímá, jak se život Isabelle bude vyvíjet dál.

 

Anotace:

Mladá Isabell Tegenová žije v luxusu, avšak bez jakéhokoli pocitu naplnění. Ale teprve když se objeví konkrétní problémy v manželství, odhodlá se pro rázný krok, který jí má změnit život. Ze dne na den si sbalí své věci a vyrazí vstříc neznámu. Osud ji zanese do Provence, na statek rodiny Le Berových, k muži s uhrančivýma zelenýma očima, doprostřed kvetoucích broskvoní a levandulových polí...

 


Název knihy:    LEVANDULOVÉ NOCI
Autor:                 Sophie Bérard

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   5186
Rok vydání:       2015
Počet stran:       296

ISBN:                  978-80-243-6766-8
EAN:                   9788024367668

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz
   

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.

Aktualizováno ( čtvrtek, 17 prosinec 2015 12:22 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner