Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Informace o výstavbě druhé části cyklostezky do Chrudimi jsou zavádějící

Informace o výstavbě druhé části cyklostezky do Chrudimi jsou zavádějící

Email Tisk

 Stezka pro cyklistyMěsto Chrudim dokončilo v roce 2009 za přispění finančních prostředků Evropské unie z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod Cyklostezku Chrudim - Medlešice, která je první částí plánované Cyklostezky Chrudim - Pardubice. Tato cyklostezka začíná na okraji Chrudimi u Průmyslové zóny - sever a vede do místní části Medlešice.

"V poslední době se množí zaručené informace, že se chystá pokračování druhé etapy. Tato informace je naprosto zavádějící," říká chrudimský místostarosta Roman Málek s tím, že Odbor územního plánu a regionálního rozvoje chystá ´pouze´ žádost o dotaci na vyřešení přechodu a části stezky u autobazaru Nika v řádu desítek metrů.

 

"Navrhovaná stavba prodloužení cyklostezky je vedena po levé straně komunikace I/37 směrem z centra města na Pardubice v místě stávajícího chodníku. U domu čp. 530 je navrženo místo pro přecházení přes silnici I/37. Tento přechod je v polovině přerušen ochranným ostrůvkem. Dále je cyklostezka vedena po pravé straně silnice I/37 a je od komunikace oddělena zeleným pruhem. Konec tohoto úseku je u vjezdu do průmyslové zóny, kde je rovněž místo pro přecházení komunikace vedoucí do průmyslové zóny s ochranným ostrůvkem. Zde již cyklostezka navazuje na stávající Cyklostezku Chrudim - Medlešice," popisuje Hana Luptáková z Městského úřadu v Chrudimi.

 

Druhá část cyklostezky do Chrudimi je teprve ve stavu řešení a existuje několik verzí. V současné době ale problémy s pozemky či bezpečností silničního provozu neumožňují daný stav řešit a tím pádem není možné žádat o dotaci.

 

 

 

Aktualizováno ( pátek, 12 březen 2010 19:26 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner