Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Já, matka - Bio matky vs. "špatné" matky

Já, matka - Bio matky vs. "špatné" matky

Email Tisk

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Včera jsem si proti sobě poštvala určitě více jak 80 % populace aktivních matek. Na jedné facebookové stránce jsem se zapojila do debaty, a už teď, jaká to byla blbina. Ovšem, kdo chce kam, pomozte mu tam, můžu si za to sama.

Začalo to příspěvkem, kde jsem si všimla otázky administrátora spravujícího stránku, kde se ptal/a, jestli dětem dávat pribiňáky, tvaroháčky a jím podobné výrobky.

Ač má můj syn devět měsíců, jednou za týden něco takového dostane. Jako zpestření stravy. Bílé jogurty miluje, tak proč mu nedat vyzkoušet něco nového. A tato moje hláška, „proč mu to nedat, když to není často“, bylo jako bych přilila olej do ohně. Sesypaly se na mě jako stádo slepic, které kvokaly, ale mi to přišlo jako kvokání o ničem.

Argumenty typu má na to čas, proč mu to dávat, když to obsahuje hromadu éček na mě neplatí. O mléku se taky říká, že je rakovinotvorné a stejně jej všichni pijí, ať už holé nebo v kávě. Špenát taky, když se ohřeje, tak má v sobě nějaké bakterie, jenž nejsou našemu tělu prospěšné a stejně, když je někde na menu, tak si tam plno lidí zajde a jí ohřátý špenát…

Tyto rádoby bio matky, které by svým dětem cpaly nejraději suchou rýži a případně domácí bio vypěstované produkty, mě vytáčejí. Ať si dávají svým dětem co chtějí, já to dělám taky tak a nikdy by mě nenapadlo se do některé z nich obout, jak může třeba kuskus. Já osobně dávám malému to, co uznám za vhodné a to jsem tam taky napsala. Ovšem, ani to jim nestačilo, snažily se mi znechutit všechno, došlo to tak daleko, že mám malého dát do chodítka a zničit mu kyčle – tahle maminka přešla plynule z jídla na chodítko – klobouk dolů.

A co jsem tímto článkem chtěla říct? Je mezi námi spousta lidí, matek, které preferují to či ono a zvlášť ženy, které vychovávají děti, by jim měly být vzorem a ukázat jistou empatii, rozvahu a pochopení. V té skupině to nešlo. Tam je harpie vedle slepice.

Howk! 

Mějte se!

Jacek 

Aktualizováno ( úterý, 11 červenec 2017 12:31 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner