Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 26. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Já, matka - Dudlík a čepice

Já, matka - Dudlík a čepice

Email Tisk

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Ahoj,
věděli jste, že když se dítě začne samo od sebe přetáčet ze zad na břicho, tak je problém jej udržet právě na těch zádech?

Ano, ležel tam půl roku, ale to neznamená, že teď už nebude. Zvláště po jídle je to hodně zajímavé. Vždy dostal najíst, trochu se ponosil, šup s ním na pěnové puzzle na záda a hezky trávil to, co pozřel. Teď? Pojíst, ponosit a minimálně další půl hodinu jej hlídat, ať leží na zádech, když nechci mít lososa s bramborem všude krom jeho žaludku. Povím vám, někdy je to boj. To ho pak nechám, ať si teda leží na tom břichu… a nekoukám, co se děje s obsahem jeho žaludku. 

Druhá věc, která už u nás hořela, byla výměna dudlíku. Měl Avent, takové to označení 0-6. Ono to nevadí, že má dudlík do šesti měsíců, i když má sedm, to bych neřešila, ale už byl docela jetý, takže to chtělo vyměnit. Frajerka jsem se vydala na nákup. Od porodnice má Avent, neřešila jsem, koupila jsem MAM. Přišli jsme domů, já dudlík vyvařila, dala mu ho, ten jednou cucnul, vyplivnul a sápal se po tom starém. Dobrá, ještě jsem to zkusila asi třikrát a nový dudlík letěl do koše. Druhý den jsme šli opět pro dudlík a zase jiná značka, myslím NUK. A proces? Ten stejný i s tím vyplivováním. No dobrá, tak zkusíme jiný.

Třetí den opět jiný dudlík, opět stejný přístup, opět koš a já tedy oslovila firmu, od které má původní dudlík, zda je u nás v Ostravě obchod, kde jej fyzicky koupím, nechtěla jsem prostě eshop. A voilá, je, ale asi půl hodiny jízdy autem. No, co už.

V sobotu jsme se vypravili na „dudlíkový“ výlet. Chlap že počká s malým v autě. Já popadla kartu a naivně si myslela, že popadnu, co potřebuju a půjdu. Ha! Ještě by to potřebovalo čepku, jéééé, tady mají slevy. Možná bych se mohla podívat už po nějakém tom hrníčku pro malého… Týýý jóó, tolik barev a variant. No a co takhle se podívat na nějakou jarní soupravu? No to tedaaaa, oni mají slevy i na oblečení? Hm….

Z výskoku z auta to bylo asi 40 minut i s placením a to jsem si teda fakt pospíšila. A víte co můj chlap? Normálně byl naštvaný. No, nechápu. Já ho přece nenutila sedět v autě, že? Každopádně, dudlík je ten pravý (dokonce svítí ve tmě – hihi), čepice je naprosto luxusní a právě s čepicí dávám k dobru další fotku malého. Dudlík vidět není, ještě nebyl vyvařený.

Jacek

 

Aktualizováno ( středa, 10 květen 2017 21:29 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři únikové hry EXIT

SOUTĚŽ o originální českou párty hru TEPfaktor

 SOUTĚŽ o rodinnou hru TRPASLÍCI

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner