Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Já, matka - Osmiměsíční dítě!

Já, matka - Osmiměsíční dítě!

Email Tisk

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Už je to osm měsíců, co je malý na světě. Je to neskutečné, jak ten čas letí. Zatím ho tedy ale zastavit nechci. A určitě chcete vědět proč.

Rostou mu zuby. To je první věc. I když spí celou noc, je bez teplot, tak ten jeho pláč, sice se dostaví jednou za den, ale stojí za to. Nejčastěji u oběda – to pak ty těstoviny s rajčaty, které jsou pořádně červené, a zrovna když má plnou pusu, lítají na všechny strany. Pár vteřin jekot jako blázen a najednou ticho. Pusa od ucha k uchu, směje se a vůbec neví, že by brečel. A už se tohle nikdy jindy neděje. Ani ráno, ani dopoledne, ani večer, ani v noci. Takže vlastně zlaté dítě a já se aspoň naučím pořádně vytírat ty jeho obědy.

Druhá věc, co se naučil, je se rozčilovat. Dám mu něco do ruky, ho to zajímá, a když mu to, nedej bože, vezmu, tak ten začne ječet… Nedávno se to stalo u doktorky. Bylo to na něj dlouho, tudíž jsem jej musela zabavit a nevěděla jak. Hračky doma, já ho nezajímala… Tak jsem popadla první letáček, který byl po ruce a byl klid. Ve chvíli, kdy jej začal strkat do pusy a ten papír se roztápět, musela jsem zakročit a vyrvat mu jej z pařátů… Doslova… A vteřinu na to… Takový jekot, že i sestřička vyšla z ordinace, co se děje. Jůůůůů, sociálku na mě!

Naštěstí je to můj malý uzlíček, který nevydrží plakat, vztekat se nebo mračit dlouho. Po pár vteřinách, někdy minutách se směje jak měsíček na hnoji a je to spokojené dítě. Si vždycky řeknu, že jsem vlastně ráda, protože plakal, jinak bych nevěděla, jak to zní. A to si teď nevymýšlím, je fakt zlatý.

Informace, týkající se minulého článku – zánět ledvin zažehnán. Je v pořádku a teď nás čeká očkování. Jsem zvědavá, jak na to bude reagovat.

Fotku, kterou dneska postuju, jsem vybrala záměrně. Abyste věděli, že opravdu je to smíšek a pracovně jsem ji nazvala – heyyyya, whats up guys?!

Mějte se krásně a zase za týden… !

Jacek 

 

Aktualizováno ( středa, 14 červen 2017 05:58 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner