Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Já, matka - První letní dny

Já, matka - První letní dny

Email Tisk

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Malý se narodil v říjnu loňského roku. To si určitě pamatuje a víte to. Takže žádné léto, ani pořádné horké dny ještě nezažil.

Když jsem na internetu, v různých skupinách, viděla konverzace jiným maminek, které psala, jak jejich děti nechtějí v tom horku jíst, jsou protivné, uplakané a celkově to ty prťata blbě snáší, tak jsem jen čekala, jaké to bude u nás.

V neděli jsem odjela k mamce, abych měla možnost v tak krásném počasí, které předpovídali, jít na zahradu, kterou s bytem v pronájmu nemám. Jasně, chtěla jsem se opalovat a tak nějak si užít ty první pořádné sluneční paprsky. A taky v případě, kdyby byl Jiříček protiva, tak abych na něj nebyla sama, když je můj chlap pořád v práci.

A musím teda říct, že malý si užíval ty letní dny mnohem více než já. Totálně spokojené dítě, jen v plínce v kočáru, ve stínu na dece, pořád s pitím v ruce a apetit měl tedy ještě větší než obvykle. Dokonce v pondělí k večeru, když si vegetil na dece na trávě, tak si začal dávat pod sebe nožičky a snažil se lézt. Sluneční, horké dny jej nakoply a začal na sobě ještě k tomu všemu makat.

Já si to slunce užila tak, že mamina hlídala prcka doma, pěkně v chládku, přes poledne si spolu schrupli a já se vyvalila na lehátku s knihou, protože takovou pohodu jsem si už dlouho neužila. A večer jsem si pro změnu užila trochu toho spáleného ramene a výstřihu. Ovšem, žádná katastrofa, už to hezky hnědně. Dnes jsem si ale pro jistotu půjčila od malého ochranný krém s faktorem 50. Haha.

Na teploměru bylo ve stínu 34 stupňů, tudíž slunko mělo sílu a já jsem ráda, že to malý tak parádně zvládnul. Dneska bude tento článek doplňovat fotka malého, jak si užívá letní pohody na houpačce. Přeji všem maminkám, ať to prckové zvládají a hlavně, pěkné léto! Podle předpovědi jsou sluneční dny tady, tak si to užijme na sto procent, než začnou klasické plískanice a zima.

 

Jacek 

Aktualizováno ( úterý, 30 květen 2017 18:21 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner