Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Já, matka - Víkend mimo domov

Já, matka - Víkend mimo domov

Email Tisk

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Ve čtvrtek jsem opět sbalila veliiiikou tašku, jak pro malého, tak pro mě a odjeli jsme ke tchýni. No, možná si některé z vás poklepou na čelo, že dobrovolně jedu k ní, ale já mám štěstí na fakt perfektní ženskou. Takže jsem se nebála a vysloveně se těšila. Bylo mi jasné, že celé tři dny se nehnu, budu jen jíst, číst si a o malého se postará tchýně. Vzala si dovolenou, navařila dopředu a tak jsme si jen mohly užívat pohodu. Opravdu jsem jedla a četla a sem tam tedy skákala kolem malého, když mi to dovolila.

Krom toho, že jsem měla přísun všeho, co mě napadlo, jako například jídla, pití, vaječňáku, brambůrků, tyčinek a hromady ostatních, tak jsem se naučila spoustu věcí. Například, jak uvařím minestrone polévku a jak upeču buchtu s jablky a ořechy jen ze 4 ingrediencí. Ta buchta nemá žádné jméno, dědí se z generace na generaci, takže je pro mne čest, že jsem byla zasvěcena. A věřte mi, je opravdu úúúžasná.

U nás, v Ostravě, máme Lídl kousek od baráku, takže když vím, že se tam vyplatí jít, tak tam zajdu. Protože v Bohumíně u tchýně je Lídl kousek, tak jsem vyrazila na nákup. Spíš pokoukat, co mají v koších, jestli tam něco náhodou nebude, co by mi padlo do oka. A heuréka! Koupila jsem naprosto luxusní kombinézu, teplákovou, pro malého s písmenem B – baby. Což mi přišlo totálně ňuňákové.

K tomu dostal novou čepku a dudlík a mám frajera sladěného, pekelně krásného a ďábelsky božského. Můj malý gangster. Sice byla na Lídl drahá, ale vůbec té koupě nelituju. No, posuďte sami, není k sežrání?

Jacek

Aktualizováno ( pondělí, 30 leden 2017 19:56 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner