Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Jan Kolář opouští Pardubice

Jan Kolář opouští Pardubice

Email Tisk

hc csob pardubiceHokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice opouští jedna z defenzivních opor. Do ukrajinského klubu Donbass Doněck, jenž hraje Kontinentální hokejovou ligu, odchází obránce Jan Kolář. Ten si tak vyzkouší první zahraniční angažmá ve své slibně rozvíjející se hokejové kariéře.

„Jan Kolář obdržel od Donbassu zajímavou nabídku a požádal nás o uvolnění. Po dohodě s ukrajinskou stranou jsme se rozhodli mu vyhovět,“ uvedl k přestupu sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Petr Hemský.

Janu Kolářovi původně končila smlouva s pardubickým klubem k 30. dubnu 2013. „Jeho výkony, díky kterým se dostal i do české hokejové reprezentace, jej předurčovaly k tomu, že by mohl získat lukrativní angažmá v zahraničí. Jeho odchod je pro naše defenzivní řady citelnou ztrátou, věřím však, že se s ní vyrovnáme,“ řekl pardubický sportovní manažer.

K dnešnímu dni odehrál pardubický odchovanec za svůj mateřský klub 284 utkání, ve kterých vstřelil 14 branek a zaznamenal 45 asistencí. Velmi cenná je jeho celková statistika 38 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.

„Honza nám pomohl k ziskům dvou mistrovských titulů v letech 2010 a 2012. Do extraligy naskočil poprvé v roce 2006 a od té doby zaznamenal výrazný výkonnostní vzestup. Jeho hokejový příběh by mohl být inspirativní pro další naše hráče, že skrze poctivou práci lze získat zajímavé angažmá,“ konstatoval Petr Hemský.

„Všichni v klubu přejeme Honzovi mnoho štěstí v angažmá v Kontinentální hokejové lize a  aby bylo úspěšné. Věříme, že se do Pardubic jednou vrátí,“ doplnil Petr Hemský s tím, že Jan Kolář nenastoupí v dnešním utkání Pardubic v Litvínově.

Dosud obránce HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se na své nové angažmá v Kontinentální hokejové lize těší. „Mám radost, že mohu odejít do Doněcku, na druhou stranu mi to je trochu líto, protože jsem v Pardubicích vyrůstal a jsem tu spokojený. Ze dne na den odcházím za novou výzvou, je to posun v mé hokejové kariéře,“ řekl.

„Dozvěděl jsem se o této možnosti před pár dny, kluby se dohodly, za což jsem Pardubicím vděčný. Je to další stupeň v mé kariéře, snad se mi zde bude dařit. Rád se jednou do Pardubic zase vrátím, je tu skvělá parta a jsem zde doma. Nechtěl bych hrát v extralize někde jinde, i kdybych měl dostat o pár tisícovek více. Doma je doma, navíc v Pardubicích!“ dodal Jan Kolář.

 

 
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner