Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Jaromír Jágr přiveze Kladno

Jaromír Jágr přiveze Kladno

Email Tisk

hc_csob_pardubice2Před více než 24 lety nastoupil Jaromír Jágr poprvé v prvním týmu Kladna na pardubickém ledě. Naposledy se zde ukázal za mateřský klub koncem října roku 1994. Zítra, 2. listopadu 2012 přiveze Kladno po 18 letech na led HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Ano, už je to skoro čtvrtstoletí, co Jaromír Jágr hrál poprvé nejvyšší soutěž na východě Čech. Řada současných hráčů Pardubic nebyla na světě, v Kladně hrál svou poslední sezonu legendární kanonýr Milan Nový. I on sledoval pozdější jízdu Tesly Pardubice za třetím mistrovským titulem v historii klubu.

Jaromír Jágr působil v československé nejvyšší soutěži dvě sezony, v roce 1990 odletěl do zámoří, do rodného Kladna se vrátil ještě v sezonách 1994/1995, 2004/2005 a letos. V nejvyšší soutěži u nás odehrál celkem 113 utkání.

Pardubičtí fanoušci mohli vidět Jaromíra Jágra v kladenském dresu naposledy před osmnácti lety, tehdy vstřelil v 15. minutě gól a Kladno si odvezlo bod za remízu 4:4. V poslední „výlukové sezoně“ Jaromír Jágr duel v Pardubicích nestihl, protože tři týdny před zápasem přestoupil do Avangardu Osmk. I tak byl duel vyprodaný.

Hráč s číslem 68 nastoupil v Pardubicích i v dresu české reprezentace, v generálce na mistrovství světa pomohl asistencí porazit Rakousko 6:0. Zápas sledovala beznadějně vyprodaná aréna.

Jaromír Jágr naposledy okusil pardubický led v srpnu roku 2006, kdy přijal pozvání exhibici Otakara Janeckého. Vyprodaná aréna aplaudovala Jaromíru Jágrovi zejména v 17. minutě, kdy se gólově prosadil. Chvíli po něm skóroval pardubický odchovanec Aleš Hemský.

„Exhibice se musí dělat na místech, kam přijdou lidé. U nás je to velice těžké dostat lidi na stadion, navíc v létě. Pardubice jsou jednou z výjimek,“ uznale prohlásil letošní vítěz ankety Zlatá hokejka po tomto utkání.

„Sehrál jsem hodně exhibicí, ale tato byla trochu zvláštní tím, že se tu sešlo několik generací na jednom ledě. Možná se nehrál takový hokej, jaký by se líbil lidem, ale na druhou stranu dát tolik hráčů, jmen a generací na jeden led je velké umění,“ pronesl Jaromír Jágr.

„Když jsem byl v dorostu, tak jako každý hráč jsem měl i já svoje idoly a vzory. Ota byl jedním z nich. On se vyloženě bavil hokejem, možná až moc. V době, kdy on hrál za reprezentaci, tak se to možná některým lidem nelíbilo a nebyl tam tak často, jak by si zasloužil. Hráč to byl vynikající a byl výjimečný svým bruslením. Ladnost pohybu jej zdobila. Vypadalo to jako, že ani nic nedělá,“ doplnil Jaromír Jágr na dresu Otakara Janeckého, na jehož počest zavítal před šesti lety do Pardubic.

 

 
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner