Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Jazz a boření Zdi - Harry Waters poprvé do Prahy přiváží londýnský kvartet

Jazz a boření Zdi - Harry Waters poprvé do Prahy přiváží londýnský kvartet

Email Tisk

Jazz a boření Zdi – Harry Waters poprvé do Prahy přiváží londýnský kvartet6. srpna 2013 od 20:30, Malostranská beseda Praha

Harry Waters
- nepřehlédnutelný britský pianista s dredy a plnovousem je českému publiku známou tváří. Během několika posledních let u nás koncertoval nejen během megashow Dark Side of the Moon či The Wall Live po boku svého otce Rogera Waterse, ale především se svou vlastní tvorbou v oblasti jazzu. Nyní, 6. srpna, však zavítá poprvé do Prahy se svým původním londýnským kvartetem složeným z předních jazzmanů mezinárodní hudební scény.

Harry Waters zde poprvé svůj repertoár inspirovaný velikány jako Keith Jarret či Bill Evans představil v roce 2010 při nezapomenutelném finále trutnovského jazzového festivalu. Od té doby se několikrát do Čech vrátil, naposledy při loňském úspěšném turné, kde hrál s českými muzikanty. „S Harrym pracuji od jeho prvního koncertu u nás, navštívili jsme řadu festivalů a klubů. Nikdy jsme ale ještě s jeho originálním kapelou nehráli v Praze. Tento nápad se zrodil během posledního turné. Byla to velká výzva a naše oboustranné přání," vysvětluje Harryho agentka Daniela Slezáková.

Publikum se může těšit na fenomenálního saxofonistu a multiinstrumentalistu Iana Ritchieho, který je, stejně jako Harry Waters, dlouholetý spoluhráč Rogera Waterse a zároveň je producentem jeho přelomové desky Radio K.A.O.S.. Na postu kontrabasisty se představí nenahraditelný Oli Hayhurst, jehož je možno vidět po boku mezinárodní ikony swingu Raye Gelata či proslulé houslistky Vanessy Mae. Za bicí usedne vítěz ceny „Best British Jazz Act" a jeden z nejvyhledávanějších ostrovních bubeníků, Jon Scott.

Exkluzivní pražská premiéra Harry Waters Quartetu se uskuteční 6. srpna 2013 v Malostranské besedě. Již o den později bude v Praze Harry účinkovat v mega show The Wall. „Partneři našeho koncertu, hotel Kinsky Garden, nám nabídli, abychom si pobyt v Praze prodloužili, tak jsme se rozhodli jít s kapelou podpořit Harryho do hlediště jěště v rámci The Wall Live. Náš program v Praze tedy začíná brilantním old school jazzem a končí jedním z nejslavnějších děl rockové historie," dodává k harmonogramu kapely Daniela Slezáková.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream a v Malostranské besedě.

Jazz a boření Zdi – Harry Waters poprvé do Prahy přiváží londýnský kvartet

Aktualizováno ( neděle, 07 červenec 2013 18:30 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Ta pravá láska je vždy nešťastná.

Matthew Arnold


Reklama

Banner