Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 23. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Jean Michel Jarre s albem Oxygene v Praze

Email Tisk

Plakát OxygeneNa oslavu třicátého výročí legendárního alba "Oxygene" Jean Michel Jarre odehraje 13. listopadu 2008 v pražské O2 Aréně živě materiál z tohoto alba. Jean Michel Jarre se představí v doprovodu tří hudebníků a více než padesáti legendárních analogových syntezátorů. V roce 1977 představil francouzský skladatel a pionýr elektronické hudby Jean Michel Jarre nahrávku, která nadchla fanoušky i kritiku po celém světě. "Oxygene" nebyl jen nadčasovým mistrovským dílem, ale vizionářským projektem, jehož pozornost byla soustředěna na tato témata dávno předtím, než tyto otázky byly aktuální.

Album "Oxygene" je základním kamenem elektronické hudby, které bylo nahráno za použití tehdy nejmodernějších nástrojů, které jsou dnes k vidění pouze v bazarech. Přínos tohoto alba pro elektronickou scénu je neoddiskutovatelný - Jean Michel Jarre touto nahrávkou inspiroval celé generace hudebníků.

Jean Michel Jarre je znám spíše koncerty na historických místech pro statisícové až milionové publikum. Tentokrát se rozhodl pro předvedení nahrávky "Oxygene" v poněkud komornější atmosféře. Bude to výjimečný krok v jeho dosavadní kariéře.

J.M.JarreJarre k tomu podotkl: "'Oxygene' jsem složil a nahrál s použitím v té době neobvyklých nástrojů, které se časem staly pro elektronickou hudbu tím, čím je pro rockovou hudbu kytara Fender Telecaster nebo housle Stradivari pro hudbu klasickou. Tyto legendární nástroje jsou fantastické a nejsou všechny známy široké veřejnosti. Všechny syntezátory jsou analogové a odehrát pouze s jejich pomocí živý koncert bude bez použití jakékoli digitální technologie velkou výzvou. Již dlouhou dobu jsem chtěl odehrát 'Oxygene' v komornějším prostředí - být blíže k publiku a hudbě samotné.

U této příležitosti vydala společnost EMI zremasterovanou nahrávku "Oxygene" obohacenou o DVD se záznamem živého vystoupení "Oxygene Live In Your Living Room", kterou si můžete vychutnat v plném rozlišení a ve formátu 3D.

Více na www.livenation.cz a www.jeanmicheljarre.com.

Aktualizováno ( čtvrtek, 30 říjen 2008 12:16 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Miluj mě, když si to nejmíň zasloužím. Právě tehdy to nejvíc potřebuju.

švédské přísloví


Reklama

Banner
Banner
Banner