Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Jedině Neapol

Jedině Neapol

Email Tisk

Jedině Neapol

Humorná a emotivní kniha mladé Američanky o tom, jak správně žít a vařit po italsku.

Katherine přijede do Itálie na stáž a seznámí se s božským Italem, který ji však namísto očekávané první schůzky v kavárně vezme na večeři k rodičům. Katherine a Salvator spolu začnou chodit, ale začátky v cizí zemi nejsou pro Katherine vůbec jednoduché. Naštěstí se jí ujme Salvatorova elegantní matka Raffaella, zděšená jejím životním stylem i kulinářskými schopnostmi, a pomůže jí včlenit se do italské společnosti. Kromě rad a tipů, jak zdůraznit své ženství, ji naučí i vařit - zdravě a s důrazem na kvalitu - a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury.

Mezitím Katherine zažívá spoustu příhod - omylem se nachomýtá k dabování lechtivých filmů, učí se vařit chobotnici a nestačí odhánět italské nápadníky. V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto jsou Katherininy příhody doprovázeny recepty, nad kterými se vám budou dozajista sbíhat chutě. A díky podrobnému popisu si je můžete i samy vyzkoušet.

Když jsem četla poprvé anotaci na tento příběh, okamžitě jsem ho musela mít. Už jenom anotace ve mně evokuje krásné vzpomínky na letní dovolenou právě v Neapoli a Pompejích. Slunce, horko, studená zmrzlina, písečné pláže, pravá italská pizza. Prostě paráda.

Kath se vydá po škole na stáž do Neapole. Všichni z jejího okolí jí to rozmlouvali, že tam nemá jezdit. Neposlechne a odjede. A musím říct, že dobře udělala.

Autorčiny popisy míst a postav a všeho okolo nejsou zrovna extra podrobné, ale mně to vůbec nevadilo. Dokázala docela přesvědčivě vystihnout pravou italskou náturu hlavně v oblasti jídla!

Popravdě, trošku jsem se bála jakéhosi klišé v podobě Američanky cestující do ciziny, která se zamiluje do cizince a rozhodně se s ním zůstat. Tato kniha sice takovéhle klišé obsahuje, ale musím říct, že autorka ho podala velmi vtipnou a zajímavou formou. A navíc do příběhu zakomponovala i velmi podrobné recepty na italská jídla, která si během čtení můžete i vyzkoušet!

Abych řekla pravdu, tak Itálie je mojí druhou nejoblíbenější zemí, hned po Česku. Už jsem tam byla 2x. Přítel se dokonce kvůli fotbalu učí italsky. Ale to bylo jen tak na okraj.

Katherine při popisu cizí země klade důraz na líčení tamějšího jídla. V knize se dozvíme a naučíme opravdu velkou spoustu názvů pro různou přípravu těstovin, ale i dalších italských lahůdek. Jako typická Američanka má Katherine problémy s váhou a ve svém příběhu popisuje svůj těžký boj, co se týče jídla a chutí.

Další oblastí, které se hodně kniha věnuje, jsou italské fráze a výrazy, které jsou i do češtiny skvěle přeložené a čtenář si užije hru se slovy. Spousta italských názvů se totiž dá vyložit několika způsoby a zde na to autorka pamatovala a vypsala různé variace.

Příběh ze slunné Itálie je prokládán úryvky z bývalého života Katherine a jejích rodičů, když ještě byla v USA. Musím říct, že chvilkami mi to přišlo maličko matoucí, ale po chvíli jsem si na tuto formu zvykla.

Letní román ze slunné Itálie bych doporučila všem. Převážně teda ženám, ale jsem si jistá, že ani muži nepohrdnou krásným příběhem zamilované Američanky.

 


 

   
Název knihy      Jedině Neapol
Autor Katherine Wilson
Žánr Romány
     
Nakladatelství       Mladá Fronta
Rok vydání 2017
Počet stran 296
ISBN 978-80-204-3882-9
   
Nákup knihy www.kniha.cz
 Nákup e-knihy www.ereading.cz
    
Databáze knih www.databazeknih.cz
   

  

 


 

Mladá fronta

Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím vydavatelem knih v České republice. Na knižním trhu působíme od roku 1945. U odborníků patříme mezi respektované značky a mezi čtenáři jsme oblíbení díky vhodné volbě zajímavých titulů.

Věnujeme pozornost zejména překladové beletrii, která tvoří asi třetinu knižních titulů, populárně-naučné literatuře, literatuře faktu a knihám pro děti a mládež. Vydáváme však i literaturu z oblasti sci-fi a fantasy, cestopisy a historické romány nebo obrazové publikace encyklopedického charakteru.

Na trh ročně uvedeme kolem 200 nových knih. Knižní tituly najdete nejen v tradičních knižních edicích, ale i v dalších zajímavých mimoedičních projektech. Stálé oblibě se těší tituly domácích i zahraničních autorů, z nichž se mnozí dočkali prestižních ocenění.


www.kniha.cz

 

 


 

 

eReading.cz

Černá kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

www.ereading.cz

 

 


 Autorčin blog 

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 16 listopad 2017 09:50 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner