Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 23. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Jedinečný klavírní koncert ve Skutči

Jedinečný klavírní koncert ve Skutči

Email Tisk

Martin VojtíšekFestival ve Skutči byl zahájen včera, 14. března 2010, z úst starosty pana Pavla Novotného. Představila se na něm Komorní filharmonie Pardubice společně se sólistkou Gabrielou Demeterovou. Tomáškova a Novákova hudební Skuteč pokračuje dalšími koncerty. V úterý 16. března 2010 nás čeká v pořadí druhý koncert. Na festivalu vystoupí vynikající protagonista Chopina a Nováka - Martin Vojtíšek.

Klavírista Martin Vojtíšek je znám českému obecenstvu z četných rozhlasových nahrávek a z vystoupení v České televizi. Jeho doménou je zejména dílo Fryderyka Chopina, ale i česká hudba 19. a 20. století: realizoval jedinou kompletní nahrávku klavírního díla Vítězslava Nováka (4 CD), kterou vysoce ocenila česká i světová kritika.

Právě Chopinovo dílo láká do koncertních síní po celém světě obrovské množství posluchačů. Tento ?básník klavíru? bezchybně ovládal umění improvizace, jeho melodika byla neuvěřitelně jemná, zpěvná a opředená figuracemi. Chopin byl génius universálního ražení a jeho hudba zasahuje publikum všeho druhu.

Martin Vojtíšek se již během studia stal laureátem chopinovské a beethovenské klavírní soutěže. Je vyhledávaným protagonistou Chopinova díla v různých evropských zemích, např. ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu, Řecku, Holandsku a Polsku. Mimo četných rozhlasových nahrávek natočil na kompaktní disky Lisztovu Sonátu h moll, Chopinovy Sonáty, Scherza, Balady, Valčíky a Nokturna i svoje vlastní skladby Sonáty a Preludium, Chorál a Toccatu. Kompletní nahrávka klavírních skladeb Vítězslava Nováka si rovněž našla úspěšnou cestu do mnoha zemí.

Skladby Martina Vojtíška byly uvedeny v řadě evropských zemí, USA a Brazílii, natočeny pro Radio France, belgický a holandský rozhlas, Radio Espaňa a Český rozhlas a na kompaktní disky. Má samostatné heslo v německé monografii Petera Hollfeldera Die Klaviermusik. Za vše pak mluví úryvky z odborných kritik.
?Celý koncert byl vzrůstajícím crescendem expanzivního napětí, skvělé virtuosity, plně dané do služeb fantastických Chopinových not.? Agire, Itálie ? ?Vyzrálý pianista, plný síly a strhující romantičnosti.? Diario de Teruel, Španělsko ? ?Strhující český koncert. Vojtíšek je mimořádný muzikant.? Het Nieuwsblad, Holandsko.

 

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o knihu Bytosti přírody a léčení Země

 SOUTĚŽ o knihu DOMÁCÍ SUŠENÍ

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner