Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Jen do konce března ...

Jen do konce března ...

Email Tisk

logo Make a Connection... mají mladí lidé z celé České republiky šanci získat finanční podporu pro své projekty z programu Make a Connection ? Připoj se.

31. březen 2009 je termínem, do kterého mají mladí lidé ve věku 16-26 let možnost přihlásit své dobrovolnické projekty do programu Make a Connection ? Připoj se a získat na ně až 30.000 Kč.

Již osmý ročník tohoto úspěšného programu nabízí mladým lidem opět možnost získat finanční podporu na jejich vlastní dobročinné, komunitní projekty. Program v České republice realizuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci a za podpory společností Nokia a nadace International Youth Foundation (IYF). Cílem programu je podporovat vlastní projekty mladých lidí a pomoci jim v dalším vzdělávání a získávání důležitých životních dovedností a zkušeností.

Zájemci o účast v programu z řad mládeže tedy musí svůj projekt přihlásit nejpozději do 31. března 2009. Poté bude následovat vyhodnocení projektových návrhů. Realizace projektů, kterým bude udělena finanční podpora, bude probíhat od července do prosince 2009. Veškeré informace o účasti v programu včetně formuláře přihlášky projektu (žádosti o grant) jsou k dispozici na www.pripojse.cz. Na projekty mladých lidí je v roce 2009 vyhrazena částka ve výši 3 milionů Kč.

Aby dobrovolníci získali na svůj projekt až 30.000 Kč, musí se zaměřit na zlepšení svého okolí, komunity, v níž žijí. A je jedno, jestli svou energii věnují do projektů na ochranu životního prostředí, pomoc handicapovanému spolužákovi nebo třeba rozvoji kultury. Kromě finančních prostředků na realizaci projektů absolvují mladí lidé, jejichž projekty získají finanční podporu, také několikadenní školení, kde se naučí, jak své projekty řídit, jak komunikovat v rámci projektového týmu a mnoho dalšího.

?Školení jsou nyní mnohem interaktivnější než dříve. Jsou vedena praktičtější formu zaměřenou na problémy, o nichž se ve škole běžně neučí,? dodává ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Hana Šilhánová.

?Mladí účastníci školení pak budou navíc své zkušenosti a vědomosti předávat dál formou výuky svých vrstevníků a kolegů, členů projektového týmu, což považuji za fantastickou věc. Ráda bych této příležitosti využila k poděkování všem našim mediálním a regionálním partnerům a dalším subjektům, které nás podpořily. Jejich pomoci si skutečně velmi vážíme a těšíme se na další spolupráci.?

Marketingová ředitelka Nokia Česká republika Pavla Tomsová k programu Make a Connection ? Připoj se říká: ?Jsme rádi, že můžeme na podpořit mladé lidi v celé České republice. Oni sami ví nejlíp, co je v jejich okolí potřeba, a přicházejí také se skvělými nápady, jak toho dosáhnout. Vkládají obdivuhodnou energii a nadšení do řešení důležitých věcí a problémů, které vidí kolem sebe. Moc jim fandíme a jsme připraveni je podporovat i v následujících letech.?

K dnešnímu dni bylo z programu Make a Connection - Připoj se podpořeno více než 500 dobrovolnických projektů mladých lidí, na kterých se přímo podílelo na 4000 dobrovolníků. Tyto projekty pozitivním způsobem ovlivnily život bezmála 200 tisíc lidí. Na základě těchto vynikajících výsledků se společnost Nokia rozhodla pokračovat ve své podpoře a v partnerství s NROS, a bude tak aktivity mladých dobrovolníků v ČR rozvíjet i v příštím roce.

 

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner