Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Kalendárium Kalendárium - John LENNON

Kalendárium - John LENNON

Email Tisk

Kalendárium - John Lennon* 9. října 1940 - + 8. prosince 1980

"Sen, který si sníš sám, je jen sen, ale sen, který sníš s někým společně, je už skutečnost." John Lennon svůj sen naplnil, a to i přes to, že ho teta varovala: ?Kytary, kytary, to je hezké Johne, ale nikdy si s nimi nevyděláš tolik, aby tě dokázaly uživit."

John Lennon se narodil roku 1940. Otec Lennonovu matku Julii opustil krátce po synově narození, a přestože matka malého chlapce brzy svěřila na výchovu své sestře, našel si k ní John v období dospívání cestu. O to více ho v sedmnácti letech zasáhla její smrt. Síla prožitku pomohla vytvořit pouto přátelství s kamarádem, který ztratil matku ve skoro stejném věku jako on. Jmenoval se Paul McCartney a nespojoval je jen podobný osud. Do skupiny Beatles, kterou založili, brzy přibyl i George Harrison a Ringo Starr a skupina se vydala na svoji hvězdnou dráhu. Spolu byli nedostižní, famózní, ale asi až příliš spojení s 60. lety, které jako skupina vymezili, ale také nepřežili.

John Lennon

Každý se vydal vlastní cestou a John nastoupil tu svojí, zdaleka ne jen muzikantskou. Vedle kreslení a psaní básní se rozhodl nezůstat lhostejný ke světu okolo a aktivně se angažoval v mírovém hnutí. Vždy byl sám sebou, rebelem, který chtěl provokovat a burcovat. Nezáleželo mu na mínění okolí, ať už se to týkalo jeho soukromého života nebo umělecké tvorby. Přes všechnu slávu odmítal hvězdné manýry, výlučnost, ale i ochranky. To se mu stalo osudným v prosinci 1980, kdy ho na newyorské ulici zastřelil pomatený fanoušek.

 

 

Aktualizováno ( neděle, 08 říjen 2017 10:15 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner