Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Kalendárium Kalendárium - Michal Tučný

Kalendárium - Michal Tučný

Email Tisk

Michal Tučný*11. ledna 1947 - †10. března 1995

Byl to člověk dobrosrdečný, veselý, s krásnýma očima... Život prožíval plnými doušky, rád jedl, pil a zpíval... O kom to mluvím? O zpěváku Michalu Tučném. V mládí se vyučil prodavačem, ale ze všeho nejradši měl hudbu, hrál na banjo a kytaru. Důležitým momentem v jeho životě bylo seznámení se zpěvačku Evou Olmerovou. Rozuměli si, chodili spolu, ale po čase se rozešli.

Při své hudební produkci měl občas trému, kterou léčil alkoholem. Pod vlivem alkoholu býval velikášský, zdůrazňoval, že je hvězda evropské country muziky. Musím uznat, že měl podmanivý zvučný hlas, svým písničkám přinesl věhlas a popularitu. Měl štěstí na kapely. Hostoval ve skupině Rangers, účinkoval s kapelou Greenhorns. Jeho osobitý moderní přístup ho posunul k populárním Fešákům. Důležitým rozhodnutím bylo založení jeho kapely Tučňáci. Profesionální přístup hudebníků a textařů ho dostal do popředí country hudby u nás i v zahraničí. S nadšením ho přijali i v zámoří.

Svou budoucí ženu Martu potkal v šatně plzeňského divadla Alfa. Byla to láska na první pohled. Žili spolu krásný život, ale jednoduchý nebyl. Jeho žena alkohol nesnášela a Michal se snažil méně pít. Narodila se jim dcera Míša. Jablko nepadlo daleko od stromu. Jeho velkou vášní byla jízda autem. Během jízdy dělal na ostatní řidiče nelichotivé posunky, ovšem pokud ho neviděli.

Jeho zdravotní potíže se projevovaly už v dětství. A protože se Michal nešetřil, zhoršovaly se. Ve 48 letech odchází do hudebního nebe. Na jeho hrobě s kamenným náhrobkem ve tvaru klobouku hoří svíčky...

 

Aktualizováno ( úterý, 27 prosinec 2016 14:08 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner